Nejede audit z adminu

Ahoj, nechala jsem spustit audit v adminu Mergada a nejede.
Audit výstupního XML:
Při zpracování auditu došlo k chybě.

Přihlášení - Accounts

Chvíli strpení prosím, dnes jsme nasadili nový release se spoustou změn a audity na moment nešlo provádět, aby se všechny nové úpravy v pořádku přenesly do produkce. Teď už zase vše jede.

Pozn.: článek se soupisem změn brzy zveřejníme na Mergadově blogu.

Veškerá spuštění auditů během té doby máme zapsaná v databázi a provedli jsme už jejich dodatečné spuštění z naší strany, aby všechny audity doběhly a výsledek obdržíte klasicky na email.

Takže souviselo to s dnešním releasem a klidně audity můžete spouštět dál, vše už jede. O-)

1 Like

V auditu na Zbozi.cz nejede kontrola na CATEGORYTEXT. Když je jedno slovo v Categorytext, tak to nevaruje.
11.1. to v auditu ještě bylo. Nyní již neni.

Vypisovalo se tam i CATEGORY, ale to již tam neni.

= přemkovina, kdy je smazáno něco navíc než mělo.

EAN Obdobně, to již bylo reportováno. V XML EAN uváděn neni, ale chybu to vypisuje. Spíš to vypadá, že by se to mělo vypisovat u Google nákupů. Zboží nic takového tuším nemá. G:GTIN

Element EAN chybí nebo je prázdný (837 ×) Element EAN chybí nebo je prázdný Stáhnout CSV soubor
Element G:GTIN je unikátní identifikátorem vašeho produktu. Může obsahovat číslice 0, 8, 12, 13 nebo 14. Mezery nebo pomlčky jsou povoleny, ale budou ignorovány.

1 Like

Díky za upozornění, mrknem na to a dám sem potom vědět.

Prověřil jsem nahlášené potíže a informuji:

  1. CATEGORYTEXT se v tuto chvíli nedetekuje na obsah, ale pouze zda tento element ve feedu existuje a zda není prázdný. Zadal jsem k opravě, aby se kontroloval i obsah v tomto elementu, konkrétně (pokud to technicky půjde zajistit), aby audit upozornil vždy, když bude obsahovat jinou hodnotu, než by odpovídalo stromu kategorií dle Zboží.cz

  2. CATEGORY není podporovaný element u Zboží.cz, jak bylo ve tvém komentáři zde a v auditu feedu pro Zboží.cz už se nekontroluje

  3. EAN má ve výsledcích auditu špatný popisek, to opravíme, nicméně detekce výskytu (pokud ve feedu není nebo je prázdný, tak se doporučí, aby byl doplněn) funguje dobře, opravíme samozřejmě ten popisek.

Díky moc za všechna upozornění.

1 Like