Proc mi nejde hromadne zmenit categorytext v pravidlech

Dobrý,

začínám s mergadem a potřeboval bych poradit. Pokouším hormadne upravit CATEGORYTEXT pres pravidlo na filter zboží. Jenomže každé zboží obsahuje jiný CATEGORYTEXT. Pokouším sa dosáhnout ať změní všechny CATEGORYTEGORYTEXT ve filttry Poháre ať už je tam cokoliv.

Jenomže změnu po aplikaci pravidla nevidím.

Děkuji za pomoc.

Tohle pravidlo je vhodné spíše v případě, že měníte kategorie 1 ku 1. Tudíž aplikujete na všechny produkty a poté zadáváte do levé strany pravidla co chcete nahradit a do pravé strany odpovídající tvar dle struktury Heureky. Představte si to jako funkci najít a nahradit v textovém editoru, jen s více možnými hledáními a nahrazeními.

Kombinace s výběry a proměnnými v tomto případě (pokud se nepletu a pak mě prosím kluci z MERGADO opraví) není možná.

Pokud byste chtěl využít výběrů produktů, tak poté musíte zvolit klasické pravidlo nahrazení, vyberete výběr poháry, dáte nahradit, element categorytext a do něj požadovanou hodnotu. Jen v takovém případě je nutné pro každý výběr dělat vlastní pravidlo.

2 Likes

Pro Váš záměr použijte spíše pravidlo typu PŘEPSAT, které Vám pro daný výběr “poháre” přepíše CATEGORYTEXT na požadovanou hodnotu.

Možná později budete potřebovat změnit CATEGORYTEXT i pro další Vámi vytvořené výběry, potom je vhodné použít pravidlo pro HROMADNÉ PŘEPSANÍ, kde si na levé straně vyberete konkrétní výběr z těch co v Mergadu máte a na pravé straně si zadáte novou hodnotu pro daný element, např. pro CATEGORYTEXT.

Na závěr ještě zmíním pravidlo pro hromadné přejmenování kategorií, ke kterému máme videonávod:
https://www.youtube.com/watch?v=4oZVfVF80OI

3 Likes

Děkuji Vám tohle jsem přesně hledal.

2 Likes

Mám ješte dotaz. Když mi přibide zboží do vstupního souboru filter a pravidlo si je automaticky spracuje nemusim neustale klikat na aplikovani pravidla.

Určitě nemusíte, celé zpracování feedu (včetně aplikace pravidel) se provádí automaticky několikrát denně.
Detaily najdete v Mergadu na stránce Historie, kde je vidět, kdy se co v Mergadu provedlo (ať již uživatelem nebo automaticky).

2 Likes

@ludekvolejnik u toho hromadného pravidla se také aplikují jednotlivá nahrazení od shora dolů, jako je to u běžných MERGADO pravidel a tudíž se vzájemně přepisují? Jde totiž o to, nakolik je nutné hlídat, že výběry budou vzájemně odlišné nebo je možné pracovat právě i s vzájemným přepisem.

Pokud jde od shora dolů a vzájemně se přepisují, nešlo by přidat možnost přehazovat mezi sebou řádky jako u pravidel?

@proficio je to takto:

  1. u pravidla “Hromadné přepisování”, kde se vlevo vybírají výběry, tak se potom jednotlivé řádky aplikují shora dolů. lze tedy pracovat se vzájemným přepisem. Zároveň je zde možnost přehazovat řádky mezi sebou tažením myší za ikonku těch šipek:

  2. u pravidla “Hromadně přejmenovat kategorie” zatím pořadí řádků měnit nejde (připravujeme) a pracovat s přepisováním jde také, jak píše @PrichystalBesteto zde na fóru v jiném příspěvku.

1 Like

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho by se měla projevit změna ve výstupním XML feedu po aplikaci pravidla? Zkoušela jsem dát pravidlo “přepsat” CATEGORYTEXT, ale po aplikaci pravidla změnu ve výstupním XML feedu nevidím. Pravidlo vypadá takto, možná mám tedy chybu tam:

Předem díky za pomoc.

Projeví se ihned, pokud na stránce Nastavení dole klikneš na “PŘEGENEROVAT VŠE”:

Jinak (pokud neklikneš na přegenerování) se to projeví při nejbližším dalším automatickém zpracování. Jejich četnost můžeš sledovat na stránce Historie.

1 Like

Moc děkuji :slight_smile: Já dávala celou dobu jen to přegenerovat změněné a to nefungovalo. Ale teď už to vidím.

2 Likes