Jak s Translating Parrotem překládat velké feedy

Dříve jsem u aplikaci Translating Parrot měli sepsána upozornění o maximální velikosti feedu, který je vhodné s Parrotem překládat. Tato upozornění zmizela, ale je velmi vhodné postupovat opatrněji.

Při prvotním překladu se překládá celý feed, to je velmi náročné na výkon a čas. Úvodní překlad velkého feedu by tak mohl mít negativní dopad na rychlost překladu u dalších uživatelů. Proto, kdyby došlo k blokování velké části výkonu serveru jedním hodně dlouhým překladem (např. 10+ h), pravděpodobně bychom ho vypnuly a nedoběhl by.

10 h úvodního překladu orientačně odpovídá překladu 10 000 produktů najednou.

Překlad po částech

V Parrotovi jde překládat zvlášť jednotlivé elementy feedu a zvlášť jen konkrétní výběry produktů (nejen celý feed).

Feedy kolem 5000 produktů

  1. U feedů kolem 5000 produktů doporučuji nastavit překlady všech potřebných elementů mimo DESCRIPTION, nechat přegenerovat feed. Tím se spustí překládací pravidla a dojde k překladu.
  2. Následně přidat do Parrota překlad DESCRIPTION (už se přeloží vše) a přegenerovat.

Produkty, které přibudou do feedu v budoucnu se přeloží automaticky spolu s automatickým přegenerováním feedu v Mergadu (jen nesmíte mít manuálně pozastaveno přegenerování - pravděpodobně nemáte).

Feedy s 5000+ produkty

  1. Vytvořte si dočasné výběry produktů (jen pro úvodní překlad), které budou obsahovat 2000-5000 produktů (výběry bych tvořil podle kategorií, rozsahů ITEM_ID nebo cen produktů).
  2. Vytvořte si v Parrotovi pravidla pro překlad všech potřebných elementů feedu, ale aplikujte je jen na 1 výběr obsahující 2-5 tis. produktů.
  3. Přegenerujte feed, tím se přeloží první výběr produktů.
  4. Vyměňte v překladačích v Parrotovi výběr produktů, na které se aplikuje překlad, za další. Přegenerujte feed a opakujte s dalšími výběry.
  5. Jakmile přeložíte všechny dílčí výběry produktů, v překladačích v Parrotovi nastavte překládání na všechny produkty.

Produkty, které přibudou do feedu v budoucnu se přeloží automaticky spolu s automatickým přegenerováním feedu v Mergadu (jen nesmíte mít manuálně pozastaveno přegenerování - pravděpodobně nemáte).

1 Like
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt