Notifikace nebo info lišta, že klient Mergado nezaplatil

Dobrý den všem,

tzv. “Vlastníkům” Mergada (čili v podstatě klientům) chodí informace o končící době a jsou vyzváni k zaplacení Mergada - skvělá funkce.

Občas v kontrolách zjistím (nebo mám párdenní dojem), že asi klient Mergado včas nezaplatil (na webu Heureky se u produktu například Výrobce nepřesouvá do Názvu, Výrobce nemá zkrácený tvar a podobně).
Napadlo mě, jestli by se někde v účtu nemohla jednoduše zobrazovat informace (třeba obdobou lišty o plánované údržbě, kterou Mergado používá), že je Mergadova faktura po splatnosti a že se XML do srovnávače neodesílá (což už jsem, mám dojem, v nějaké formě vlastně asi viděl :slight_smile: - nevím už, jestli jsem byl tzv. Vlastníkem, což jsem dříve dělal - nyní se dobrovolně pasuji do role, kdy nemám práva Vlastníka a faktury Mergada nemám v kompetenci.

Proč ano?

  • Pokud je faktura za Mergado nezaplacená, XML feedy jsou v původním nezměněném stavu Mergadem. Často dojde odpárování produktů, ztrátě parametrů, nepředávají se správné kategorie a třeba ani nenotvorba nefunguje … atd. Výsledky mohou být všelijaké, většinou rapidně poklednou objednávky.
  • Pokud je faktura za Mergado nezaplacená, nemám nad XML feedy kontrolu a přesto většinou mám zodpovědnost za výkon a KPIs.
  • Pokud je faktura Mergada nezaplacená, domnívám se, že by o tom měl spolupracující člověk vědět. Chrání to tak nejen samotného klienta (lze mu to připomenout), tak i specialistu/odborníka/konzultanta (bez argumentu, že k poklesu KPI došlo nezaplacením za X dní po splatnosti - následné i neproplacení za práci - což se naštěstí neděje, s klienty udržuji skvělé vztahy).

Může se stát, že klient zapomene FA Mergadu občas zaplatit, ale domnívám se, že bychom my “zlepšovači” měli mít nějakou informaci, že “Srovnávač” nám XML feed nepřebírá a mít to nějak zaprotokolováno v projektovém denníku. Je to podobé, jako si hlídat kredit v reklamních systémech. V GA bývá pokles v návštěvnosti/objednávách znát.

Děkuji.

Přeji příjemné dny. Karel.

3 Likes

Děkujeme za podnět :bulb: . Už nějakou dobu naši vývojáři na vylepšení notifikací v Mergadu pracují a součástí bude i lepší informování o fakturách, zejména těch neuhrazených. Takže je to na naší straně v procesu a snad v 1Q 2021 :calendar: bude již něco z toho nasazené do produkce. :wink:

4 Likes

To zní jako dobrý plán :wink: . Děkuji.

1 Like

Jak to zatím vypadá? :innocent: :nerd_face:
Děkuji.

Je to hotové a nasazené do Mergada před dvěma týdny v rámci lednového release.

Jde o ty informační proužky.

  • :information_source: Přidali jsme nové informační proužky, které uživatele informují o nastávajícím konci zkušební doby, nebo o vystavených fakturách.
3 Likes

Skvělé a děkuji :wink: .

E-mailem toto info uživatelům (klientovi + mě) chodit nebude? Děkuji.

1 Like

:email: Informace o vystavení faktury je zaslána začátkem měsíce, následně chodí upomínka 2x do měsíce. O konci zkušební doby také informujeme e-mailem. Všechny tyto zprávy chodí pouze na e-mail vlastníka.

4 Likes

Dobrý den, ano, chodily mailem Vlastníkovi a mě šlo o to, jestli by bylo možné, aby o “nezaplacení Mergada” byl informován nějakým způsobem i uživatel s právy “Zápis/Čtení” čili prostě např. marketér.

Jestli mailem nebo infoproužkem v Mergadu je teď asi jedno :wink: .
Ještě jsem to neviděl, což je asi dobře :smiley: .

Přeji prima víkend.
Karel

Proužky :yellow_square: :red_square: se zobrazují i dalším uživatelským rolím. Pouze vlastník však vidí link na fakturu. Pruhy se kromě červeného dají schovat. V rozhraní to pak vypadá takto:94811916-4cc8d380-03f6-11eb-92d4-df6378e68db1.

Zamyslíme se nad možnostmi zapojení dalších způsobů :slight_smile:

2 Likes
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt