Urychlení kategorizace produktů

Zdravím,
věc kterou v Mergadu dělám nejčastěji a která je zároveň nejvíce časově náročná, je zařazování produktů do kategorií. Můj stávající postup je víceméně následující:

  1. Vytvořím si Sheet se sloupci “Název kategorie/produktu - Eshop” a “Kategorie Heuréka/Zboží/etc.”
  2. V tabulce si spárují jednotlivé kategorie či produkty s kategoriemi daného zbožové srovnávače
  3. Pro každou hodnotu sloupce “Název kategorie/produktu - Eshop” vytvořím výběr produktů pomocí filtru typu PRODUCTNAME obsahuje
  4. Pro každý výběr produktů vytvořím pravidlo typu přepiš CATEGORYTEXT pro daný výběr

můj dotaz, či námět je ten, zda by ty body 3 a 4 nešly nějakým způsobem spojit, zjednodušit či automatizovat pomocí nějakého .csv importu. Tímto procesem musí dle mého názoru procházet drtivá většina uživatelů.

Práci by dle mého názoru velmi urychlilo např. to, pokud by existoval typ pravidla, ve kterém by se dal výběr produktů vyfiltrovat přímo v daném pravidlu a nemusel by se nejdříve vytvářet a až poté vybírat v detailu pravidla.

Dost možná nejlepší by bylo, kdyby to byl nějaký typ pravidla, kde by byly ty stejné dva sloupce jako mám já v tom svém Sheetu, tzn. Sloupec 1 = {Název produktu obsahuje} Sloupec 2 = {Kategorie Heuréka/Zboží} a dalo by se to vypisovat hromadně.

Případně mít možnost nahrát nějakou .csv/excel šablonu, která by toto uměla hromadně v Mergadu zpracovat a vytvořit tady ty všechny pravidla najednou. Pro mě osobně by to byla obrovská úspora času.

Hodně uživatelů používá pro “namapování kategorií” dvě pravidla:

  1. hromadně přejmenovat kategorie a/nebo:
  2. hromadně přepsat hodnoty.

Ad 1.
Hromadně přejmenovat kategorie funguje tak, že se na levé straně zapisují názvy kategorií použité na eshopu a na pravé straně se nastavují kategorie dle Heureky.

  • Není nutné dělat žádné výběry produktů
  • Na levé straně se v hodnotách vyhledává, není tedy třeba zadávat celé texty
  • MERGADO umí navíc předvyplnit hodnoty na levé straně kliknutím na odkaz “Předvyplnit levou stranu”
  • MERGADO má na pravé straně funkci našeptávače hodnot ze stromu kategorií Heureky.

Pravidlo vypadá takto:

Ad 2.
Hromadně přepsat hodnoty funguje tak, že se na levé straně zvolí element, např. PRODUCTNAME a v něm se potom vyhledává klidně jen část textu, kterou by měl obsahovat. Na pravé straně se vybere element s kategoriemi CATEGORYTEXT, kde se zapisují názvy kategorie dle Heureky.
Výhody:

  • Univerzální použití, kdy na základě hodnot v nějakém elementu lze nastavit hodnoty v jiném elementu.
  • Není nutné dělat žádné výběry produktů
  • MERGADO umí navíc předvyplnit hodnoty na levé straně kliknutím na odkaz “Předvyplnit levou stranu”
  • Na levé straně se v hodnotách vyhledává, není tedy třeba zadávat celé texty
  • MERGADO má na pravé straně (pro element s kategoriemi) funkci našeptávače hodnot ze stromu kategorií Heureky.

Pravidlo vypadá takto:

3 Likes

Tak to je víceméně přesně to co jsem potřeboval, díky moc za vysvětlení :slight_smile:

2 Likes