Hromadné přejmenování kategorií - neaktivní kategorie na vstupu

Zdravím, v tomto pravidlu máme za několik let používání, kdy se tam jen nahrávali nové kategorie ze vstupu, už spoustu těch co nepoužíváme, ale zůstali tam. Konkrétně tam mám 970 kategorií, ale na vstupu už je jich aktivních jen 560, ostatní by se dali smazat a výrazně to tak zpřehlednit a zefektivnit zpracování.
Jak je ale poznat?
Nešlo by do tohoto seznamu v pravidle dát nějaký příznak aktivní/neaktivní na vstupu? A hromadně je pak označit a smazat?
Nebo na to udělat nějaké makro?
Nebo je na to nějaký jiný fígl? (nemyslím export a porovnání v excelu a ruční dohledávání a mazání).

Z.Kolář

1 Like

Fígl na to zatím nemáme. :man_shrugging:

Třeba by nějaký šikovný programátor dokázal vytvořit script, který načte CSV s hodnotami elementu CATEGORYTEXT a CSV s hodnotami zadanými v pravidle pro hromadné přejmenování kategorií (oba soubory jde z Mergada získat na jeden klik) a pak už jen script v cyklu porovná hodnoty z obou souborů a vypíše “zbytečné” řádky pravidla, které nic neovlivňují… :nerd_face:

Ano, to není problém, ale pak budu mít seznam 410 kategorií a ty budu muset ručně najít v tom pravidle a ručně smazat, chtěl bych to nějak jednodušeji, nejlépe hromadně :slight_smile:

Není to příliš automatické, ale práci by to mohlo ulehčit… Vyměnit pravidlo hromadných změn za import CSV Novinka CSV import přináší ulehčení práce v MERGADU | Mergado.cz. CSV udělat z porovnání toho co píše Luděk. Například přes vlookup nebo counta.
Pak smazat hromadně ty co už nejsou platnéa zbytek uložit jako CSV → nahrát jako nové pravidlo. Staré pravidlo pauznout.

Ty jednotlivé řádky z pravidla budou v Google tabulkách ve stejném pořadí, takže zase tak moc pracné to být nemusí nepotřebné řádky odstranit. :wink:

Jinak zkusil jsem si to v Google tabulkách porovnat a zdá se, že to funguje. :smiley:
Kdyby se někomu hodilo, tady je postup:

  1. na stránce Elementy v Mergadu jsem si vyexportoval data do CSV z elementu s kategoriemi → jeho vstupní hodnoty
  2. v detailu pravidla pro hromadné přejmenování kategorií v Mergadu jsem si stáhl CSV s hodnotami jednotlivých řádků
  3. v Google tabulkách jsem si do sloupce A zkopíroval hodnoty z elementu (z prvního CSV)
  4. v Google tabulkách jsem si do sloupce C zkopíroval hodnoty z levé strany pravidla (z druhého CSV)
  5. v Google tabulkách jsem si do sloupce E vložil vzorec: =IFERROR(VLOOKUP(CONCATENATE("*";C2;"*");A:A;1;FALSE);"<--- tento řádek lze z pravidla odstranit - nic nedělá")
    a natáhnul jej dolů (pomocí CTRL+D se vzorec rozkopíruje dolů do všech označených buněk)
  6. ještě jsem si přidal podmíněné formátování na sloupec E, které mi hezky obarvilo řádky, které v pravidle můžu smazat :nerd_face:

Takhle nějak to potom vypadalo:

1 Like

Díky moc, udělám to stejně v excelu, tam je na to podobná funkce Svyhledat :slight_smile:

2 Likes

Už to jde přímo v Mergadu: Zkontrolujte si snadno hodnoty v pravidle pro hromadné přejmenování kategorií :rocket:

3 Likes