Rychlost Mergada

ahoj Peti, je to teď po nasazení dopoledního release pomalé, víme o tom a řešíme to. Snad to bude brzy ok.

1 Like

Ok. Není to poprvé.
Je někdy rychlost mergada rychlejší. Tzn o půlnoci např.?
Nebo mít minimum rozšíření používat nějaký prohlížeč.

S mergadem pracuji hodně a jakékoliv zrychlení se hodí.

Také se přikláním za zrychlení. Je to v posledních dnech NEUVĚŘITELNĚ LÍNÉ a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo být lépe.

Vojta

Aktuálně nasazujeme více novinek. Při včerejším release kluci nasadili zcela novou databázovou infrastrukturu pro statistiky. Ta si nyní “usedá” - budeme doplňovat další servery pro její posílení, ladit výkon, zrychlovat… Je to v řešení. Snažíme se výkon ladit co nejrychleji, nicméně stavu, který bych označil u této komponenty za “finální” se dostaneme, předpokládám, v průběhu příštího týdne. Odměnou by mělo být zrychlení statistik, grafů, API či nová data ze Zboží.cz.

Druhým směrem, který řeší jiná část našich vývojářů, jsou zcela nové databázové servery pro data produktů. Vrcholí tak vývojové práce, které trvaly několik měsíců a měly by přinést vyšší stabilitu a vysoký výkon jak rozhraní, tak přegenerovávání exportů. Tyto servery jsou nyní už připraveny, testujeme je a v příštím týdnu předpokládám přepnutí Mergada na tyto nové servery.

Následovat bude úprava jedné z velkých databázových tabulek. Při troše štěstí by mohlo být vidět až případné zrychlení Mergada. To ale ještě uvidíme.

Sumasumárum je nyní období, kdy nasazujeme mnoho nových technologií a ty si postupně “usedají” a my je ladíme na optimální výkon. Prosím za strpení. Tyto řádky píši, aby bylo zřejmé, že stávající stav není finální a zlepšovat se bude.


PS: ten nedělní DDOS útok na dodavatele našich serverů s novými technologiemi o kterých píši vůbec nesouvisel. Jen byl v podobný čas :worried:.

3 Likes

Děkuji za informace, už teď se těším :slight_smile:

1 Like

Rád bych své ranní vyjádření doplnil o aktuální info :information_source:. Nová databáze (výše viz bod 1) dostává krutě zabrat. Ze serverů se kouří - naši kluci na tom makají. Přegenerování a backend funguje. UI administrace je pomalé v místech kde jsou grafíky a jiné prvky se statistickými daty. Naši vývojáři na tom makají.

Děkuji za pochopení.

Je půl 11. večer a na rychlost si nemohu stěžovat. Teď to opravdu fičí, takže jsem se buď trefil mimo špičku, nebo slíbené optimalizace fungují :slight_smile:

1 Like

Zrovna před chvilkou jsem dočetl e-mail od jednoho z našich vývojářských šuhajíčků, že na tom ještě pracují :smile:.

Díky za info @kralppc :+1:.

Neviem ako u ostatných, ale MERGADO je spomalene, a o opraci s watchdogom ani nehovorim :frowning:

Je to v řešení, viz moje komentáře výše. Asi největší pomocí by měl být další databázový server, který bude potřeba připojit do databázového clusteru. Jeho zřízení a instalace trvá - v tomto týdnu by to mělo být nasazené. Na softwarové optimalizaci pracují naši vývojáři průběžně. V pátek byly nasazeny úpravy, které to zlepšily. Další by měly následovat.

Děkuji za pochopení.

2 Likes

Dnes je MERGADO od rána neuvěřitelně pomalé.

Cca 3 minuty mi trvalo, než mi MERGADO naskočilo po kliknutí na tlačítko “Přihlásit se”. Do jednotlivých feedů se asi nepodívám, protože už čekám 8 minut a nic … :disappointed_relieved:

Už to řeší náš dodavatel serverů.
Je to stejný balík příčin co doposud. Trvá to cca půl hodiny - osobně jsem urgoval telefonicky. Věřme, že to brzy odezní :worried:.
Za komplikace se omlouvám.

1 Like

tak dúfajme, že sa to čím skôr dá dokopy

dnes od rána MERGADO nejde, “bad gateway” pracujete na ňom?

Dobrý den, pracujeme na tom od rána. Vypadá to slibně a snad to už bude všechno v pořádku. Díky za trpělivost.

3 Likes

hlásim, že u nás všetko fičí :slight_smile:

Dnes to prostě nejede :frowning: Neustále chyba 500, změny mi to neuložilo (dokonce mi to zrušilo i ty uložené), hromada červených vykřičníků …

tak napriklad dnes pracovat s watchdogom nie je med lizat. Pomale, dlho trva kym nacita stranku…

1 Like

Ano, bylo to tak. Naši vývojáři už problém našli a opravili. Teď by to mělo být již v pořádku.

2 Likes

Aby tu nezněla jen slova pesimistická, tak hlásím, že od závěru minulého týdne by měla být rychlost Mergada ± v normě. Naši vývojářští šuhajíčci na něm dál pracují, nicméně na pondělní poradě padlo, že všechny známe trable, spojené s rychlostí, byly (v tom okamžiku) vyřízené.


Pro jistotu rovnou zaťukávám prstem na dřevo :hammer:, abych ne nezakřikl.


Pokud by tomu bylo jinak, hlaste to prosím Kubovi na support.
Děkuji.