Ako dostat EAN do xml feedu

Zdravim,

Pouzivam MERGADO marketing pack na generaciu xml feedov (Woocommerce).

EAN cislo sa nenachadza v xml feede, aj ked EAN mam vyplnene vo Woocommerce.

Pozrel som sa do php kodu pre xml generator a EAN by malo byt generovane vo feede. Myslim, ze problem je v tom, ze xml generator hlada EAN hodnotu v postmeta tabulke pod zlym nazvom.

EAN nie je nativne podporovane vo Woocommerce a preto som nainstaloval plugin, ktory mi umoznuje EAN vlozit. V postmeta je to pod hlavickou “_ean”.

Moja otazka je, pod akou hlavickou hlada xml generator EAN v postmeta tabulke? Z php scriptu mi to nie je jasne. Ak to budem vediet, mozem to tam manualne pridat…

Dik.

1 Like

Zdravím,

nyní podporujeme generování EAN pouze pokud je přidán pomocí pluginu Ceske-sluzby 0.6.
Ale podporu pro ostatní pluginy máme naplánovanou do další generace pluginu.

Vyzkoušejte tuto úpravu, ale náš vývojář vzkazuje, že je to bez záruky (na vlastní nebezpčeí) :). A při dalším update pluginu se úprava samozřejmě přepíše.

/includes/tools/XML/XMLProductFeed.php řádek 360

if ($ceskeSluzbyEnabled) {
  $eanField = ceske_sluzby_xml_ziskat_ean_produktu($ceskeSluzbyGlobalData['podpora_ean'], $v['id'], $v['sku'], false, false);

  if ($eanField !== '') {
    $ean = $xml->createElement('EAN', $eanField);
    $item->appendChild($ean);
  }
}

Netuším, jak funguje ten jeho plugin, nicméně co musí udělat teoreticky je za toto přidat nový IF nějak takto:

$ean = get_post_meta($v['id'], '_ean');

if ($ean &&  $eanField !== '') {
    $ean = $xml->createElement('EAN', $ean);
    $item->appendChild($ean);
}

Co netuším je, jak to bude efektivní v rámci výkonu, ale to takto narychlo nevyřeším

1 Like

Ďakujem, ale teraz, keď dám vygenerovať xml, tak mi to dá chybu.

Kedy predpokladáte vyjde tá aktualizácia pluginu pre podporu EAN?

To mě mrzí.

Bohužel nemohu nic slíbit. Tato úprava je naplánována až po velkém redesignu pluginu.
Předpokládám 1-2 měsíce.

1 Like

Zdravím, tak jsme to trochu popohnali a vydali aktualizaci našeho pluginu v2.6.0 s podporou generování EAN kódů přidaných pomocí externích pluginů.

Pokud používáte pro EANy jeden z těchto pluginů:

tak si jednoduše v administraci aktivujete generování EAN elementu. Plugin bude hodnoty generovat do elementu EAN.

2 Likes

Paráda. Funguje to tak, ako má. Ďakujem!

3 Likes