Ako nastaviť výpredajové ceny na Glami (sale_price)

Dobrý deň,

viete mi poradiť, akým elementom dostanem okrem bežnej ceny produktu aj tú akciovú na Glami? V mergade mám sale_price element, no neviem ako to správne nastaviť.

Ďakujem za každú radu :slight_smile:

1 Like

Na Glami se dá sleva nastavit pouze přes PROMOTION_ID, jak na to popisujeme v článku na blogu: Začátek října patří online slevám GLAMIDAYS | Mergado.cz

Ve stručnosti je princip následující:

  1. v administraci Glami vytvoříte slevové kupóny pro konkrétní sortiment
  2. v Mergadu si na stránce Produkty vytvoříte výběry produktů, které mají mít nějaký slevový kupón
  3. v Mergadu nastavíte do elementu PROMOTION_ID např. pravidlem typu Přepsat nebo Hromadné přepisování dle výběrů ID kupónu z Glami administrace

Více již ve zmíněném článku.

2 Likes

Tak ještě vyzkoušejte tuto možnost, mohla by fungovat, nikde jsem však oficiální informaci k tomuto nenašel:

  1. ve feedu si do elementu s názvem OLD_PRICE_VAT uložte původní cenu produktu (pokud element ve feedu nemáte, můžete si jej v Mergadu na stránce Elementy přidat)
  2. v elementu PRICE_VAT potom pošlete sníženou cenu produktu

Glami by potom mohlo zobrazit cenu produktu následovně:
screenshot-www.glami.cz-2021.06.23-14_44_45

Jinak celkem často Glami zobrazuje přeškrtnutou cenu “samo od sebe” na základě poklesu hodnoty v PRICE_VAT, potom je u přeškrtnuté ceny ještě otazník, který vysvětluje, kdy byl produkt za tu vyšší cenu, např.:
screenshot-www.glami.cz-2021.06.23-14_52_21

2 Likes

Super, ďakujem za odpoveď :slight_smile: Skúsim najskôr tú druhú možnosť, lebo tak som to chcela nastaviť, a ak to nepôjde, spravím to prvou možnosťou.

2 Likes