Amazon a Kaufland.de

Dobrý den, rád bych se zeptal na dvě témata.

  1. proč MERGADO nepodpodporuje Amazon marketplace? Je to tak že Amazon neumí XML, csv jednoduše konzumovat nebo je tam jiný důvod?

  2. nedaří se mi napojit Kaufland.de. V jejich nápovědě jsou potřeba dva vstupní csv, produktový a nabídkový, v MERGADO šabloně je pouze jeden.
    Dále je v jejich vzoru více povinných elementů nežli mám ve výstupu v šabloně MERGADO.
    A poslední co mne trápí je element kategorie pro Kaufland.de. Zde nedochází k prekladu eshopove.kategorie na příslušnou Kaufland kategorii, lze to nějak jednoduše řešit? Je Kaufland.de.vystupni formát validní?

Děkuji

1 Like

ad 1) tohle bude vědět @davidjanek

ad 2) v Mergadu máme předchystané oba formáty, jak produktový: Kaufland.de (Produktdaten), tak i nabídkový: Kaufland.de (Angebotsdaten), takže stačí jen postupovat dle návodu co jsme připravili:

1 Like

Dobrý den @huranabytek ,

Amazon v tuto chvíli nepodporujeme :frowning: Jeho napojení je komplexnější než standardní XML a CSV. Zároveň je náročnější na celkovou implementaci.
Kolegové z @ordelogy se aktuálně zaměřují na napojení na různá marketplaces a zvažují, který napojit dříve. Zprávu jsem jim předal jako podmět k rozhodování. :+1:

Děkuji za pochopení. :mergado:

2 Likes

Děkuji za odpovědi a chválím váš užitečný nástroj :+1: :+1:

2 Likes

Dobrý den @davidjanek,
prosím o informaci, jestli se od srpna nějak posunula situace s napojením na Amazon Marketplace?
Jde mi o to, jestli se nám vyplatí počkat, nebo jestli se máme raději podívat po jiném řešení.
Děkuji
Jan Brettschneider
ATEX Sportswear

1 Like

Zdravím a děkujeme moc za dotaz @atexsport :slight_smile:

Amazon Marketplace bohužel není v plánu. Kolegové z @ordelogy aktuálně řeší spojení některých aplikací dohromady a usnadnění use-casů pro uživatele. Další napojení marketplace teď v plánu tedy nemají.

V předchozí zprávě jste řešil i Kaufland. Ten bude v dohledné době rozšířen o českou a slovenskou verzi v MERAGADO Editoru. :top:

:mergado:

1 Like

Ok, děkuji za info.
Jan Brettschneider

1 Like

Dobrý den,

chci se zeptat zda se přece jenom situace kolem Amazon csv nějak nepohla kupředu?

Děkuji za odpověď

Lukáš

Dobrý den,

přiznám se, že jsem měl za to, že Amazon Marketplace stále podporuje napojení pouze přes API. Pokud je však možné zajištění listingu položek i skrze CSV soubory, pak se na toto samozřejmě podíváme a podporu v nejbližší době naplánujeme.

Aktuálně je však třeba počítat s tím, že se blíží tzv. feature freeze , kdy pro letošní rok ukončíme přidávání nových funkcí, ať se můžeme všichni soustředit na hlavní e-shopařskou (vánoční) sezónu.
Toto období je typicky od listopadu do ledna, což však bude co nevidět. :wink:

1 Like