Bacha na fuckup v rámci posledního releasu mergada

Ahoj všem,

14.11 bylo v releasu mergada toto:
Opravena chyba pravidla pro nastavení cen za dopravu , kde se u formátu Google Merchants do elementů nepropisovala měna. Nyní se propisuje.

znamená to, že pokud jste to někde měli ručně doděláno, tak to tam teď máte 2x a znamená to zamítnutí všech produktů v merchatnu…

teď jsem to zjistitl a upřímně kluci bych byl docela rád, kdybyste udělali nějaké preventivní opatření, protože takhle to znamená projít a zkontrolovat všechny exporty do googlu :frowning:

díky
M.

Hele dovolím si trochu oponovat O-), pokud má někdo nastavený pravidlo pro doplnění měny tak, že jej aplikuje “slepě” na všechny produkty, je to chyba na straně takového nastavení.

Na všech školeních “základů práce s Mergadem” lidem říkám, že si mají vždy udělat výběr, který předejde budoucím trablům - v tomto případě by byl výběr na produkty, kde v ceně za dopravu není měna - a na ten pak aplikovat pravidlo. Pokud se tam v budoucnu měna objeví, nenastane problém a nemusí se procházet žádné exporty.

Na druhou stranu chápu, že s tím teď máš starosti, tak to mě mrzí a příště zkusíme dát oznámení o novinkách ještě s větším předstihem a možná i s možným dopadem, které daná změna může způsobovat.

1 Like

Ahoj,

ono to není o oponování - já s tím souhlasím a od jisté doby už taky dělám pravila na výběry, kterých se problém týká… :slight_smile:
problém je v tom, že nevím přesně od kdy :smiley: (nakonec u mě reálně problém u dvou shopů, takže na pohodu)

spíš to dávám jako upozornění pro ostatní protože to může někomu zasáhnout inzerci…

a případně nápad, že pokud se dělá nějaká takováhle úprava tak by se předpokládám dalo i ošetřit - tzn dát tohle pravidlo univerzálně do převodníku - tak nějak předpokládám, že bych nemusel být sám, komu to něco rozbije :wink:

1 Like