Blending Bull a prodleva v načítání dat

Ještě koukám, že to dělá u všech zdrojů co mám v BB. Některé načteny 24.6. nekteré naposledy 25.6.

2 Likes

Na tohle budeme nejspíš potřebovat pomoc od @michaljanik :thinking:

1 Like

Poproste ho prosím Luďku. Pro mě je to průser, nabízím tak zboží, které je už vyprodané.

2 Likes

Ještě koukám, že z Mergada si to cucá po ručním vynucení, ale BB už to nezpracovává.

1 Like

Podepisuju se pod to mám to naprosto stejné …
už jsem psal Huyíkovi
a michal je na dovolené co … tak jsme no řekněme asi v háji :frowning:

2 Likes

Michal by měl být teoreticky zítra, tak prosím o strpení. :innocent:

1 Like

Situaci řeším. Na administrátorském panelu vidím stav některých projektů. Proklikal jsem, co jsem jako admin mohl. To nezabralo. Nahlásil jsem tedy věc na vývoj. Vyřešíme to co nejdříve.

@ludekvolejnik měl pravdu, dnes večer jsem se vrátil z dovolené. O vývoji budu informovat. Stejně jako o opatřeních, která podnikneme, aby se to neopakovalo.

Děkuji za pochopení.

1 Like

díky za řešení… mám u klienta zamítnuté produkty v merchantu :frowning:

1 Like

Ještě doporučím všem, komu to blbne, si ručně aktualizovat zdroj dat a následně (chvíli počkat) přegenerovat soubor. I když to vypadá, že to nic nedělá, zdá se, že se data aktualizují. V přehledu je staré datum, ale feed je aktualizován. Já to včera kontroloval u jednoho konkrétního produktu a ten to aktualizovalo, takže ty ostatní nejspíše také.

Je to ale třeba udělat ručně. Budeme trpělivě čekat na výsledek řešení a následné opravy, aby se to nedělo.

S pozdravem
Michal

1 Like

Vývojář situaci napravil. Nyní se data zpracovávají.

Budu situaci dál sledovat. Napíši k tomu nějaký závěr. Počkám jak bude situace nějaký čas stabilní.

1 Like

Super Michale, díky…budu to také sledovat

1 Like

Díky moc :slight_smile: už to faká :slight_smile:

2 Likes

Slíbil jsem info o prevenci aby se podobný výpadek neopakoval.

  • Blending Bull má administrátorský panel kde sleduji průběh zpracování dat. Přístup k tomuto panelu dostane více pracovníků. Abychom byli lépe zastupitelní např. o dovolených, nemocech atp.
  • Vylepšil jsem dokumentaci jak postupovat v případě výpadku. S těmito postupy byly seznámeny dvě osoby, což se ukázalo nedostatečné. Počet jsme navýšili.
  • V nadcházejících dnech provedeme “zkušební požární cvičení”. Záměrně vynutíme proces, který by měl vést k nápravě systému (restart se spuštěním do produkčního stavu). Cílem je, aby tuto operaci mohlo spustit více osob, včetně netechnických pracovníků.

Tyto úkoly by měly navýšit prevenci výpadků. Resp. zefektivnit jejich řešení. Bezpečnostní procesy máme dlouhodobě. Např. admin panel jsme vydali ve verzi 5. Nyní je opět vylepšíme.

Za výpadek a komplikace s ním spojené se omlouvám.

1 Like

Ahoj Michale, díky za info… běžné porodní bolesti :smiley:

Neříkej dvakrát. Asi jsem to zakřikl. Včera jsem machroval před kolegyní, jak jsem porodil tři děti.[1]

Inu zase nás to nakoplo o kus dopředu. V “recovery” procesech :thinking:


  1. Pokus o sarkasmus. Jasně, že rodila manželka. A já, jako správný chlap, (jen) dobře radil. Kecám, seděl jsem v koutku a bál se o manželku i dítě :smiley: ↩︎

1 Like

Dobrý den pánové,
máme tu znova prodlevy ve zpracování.
Co se dívám, tak datový zdroj se zpracovává dobře, ale výstupní soubory po zpracování pravidel trochu brzdí.
Je právě 15.11. a 12:39, jeden soubor tam mám naposledy zpracovaný 14.11. v 8:39, to je nějakých 28h zpoždění. Vše jsem zjistil, že přišla objednávka na zboží, které je u dodavatele vyprodané a nějak mi to nedávalo smysl.

Můžete na to prosím kouknout?

Mám tam celkem 5 souborů, a ty prodlevy celkově ve zpracování jsou vyšší jednotky hodin. Nešlo by to udělat tak, že se to bude aktualizivat každé 2hodiny (třeba) ?

Díky
Michal
za MobilPouzdra.cz

Dobrý den @mobilpouzdra

vidím u Vás výstupní soubory. Vše, kromě jednoho zpracováno před necelými 30 minutami. Jeden zpracovaný naposledy dnes ráno. V přehledu zaseknutých souborů ho nevidím. Podívám se na to podrobněji. Napíši Vám e-mail, ať můžeme věc řešit konkrétně, což zde veřejně není vhodné.

Za zprávu děkuji.

Já jsem je právě všechny aktualizoval ručně, když jsem to zjistil.

1 Like

Rozumím. Na vývoj jsem to ke kontrole zadal. Když by se přegenerování nespouštělo, měl by mi to admin panel nahlásit. Budu to sledovat. Více v e-mailu.

Děkuji za podporu a ochotu to řešit. Asi to mám nějaké zakleté :wink:

1 Like