Česká pošta - Balíkovna

Zdravím, nevíte někdo, zda jde přidat mezi dopravu i Česká pošta balík do Balíkovny? Případně jak to vyřešit v Mergadu s přidáním tohoto způsobu dopravy?

Díky, Iveta Ch.

Zatím nevíme, pokusím se zjistit a dám vědět.

Získal jsem vyjádření z Heureky i Zboží.cz, oba zbožáky se snaží domluvit s poštou potřebnou součinnost, jenže pošta se zatím nevyjádřila/nereagovala, takže zatím podporu pro tuhle dopravu zavést nemohou.

Díky moc za zeptání :slight_smile:

Ahoj Luďo, nově už prý umí Zboží.pracovat s Balíkovnou cz Výdejní místa Balíkovny nově najdete na Zboží.cz - Blog Seznam.cz

Pokoušela jsem se to nastavit přes MERGADO, ale pravidlo Nastavit ceny dopravy ještě Balíkovnu nenabízí. Budete to přidávat do číselníku?

Vytvořila jsem si element DELIVERY_PRICE CESKA_POSTA_BALIKOVNA, tak snad to zatím bude fungovat takto, ale v číselníku by to bylo fajn mít. :slight_smile:

2 Likes

Máš pravdu, ve specifikaci už to také mají, takže to co nejdříve přidáme, děkuji za info @ivanasaleova :kissing_heart:
PS: přidání nového elementu jak píšeš to samozřejmě řeší, fungovat to bude. :slight_smile:

2 Likes

Ahoj,
nově jí umí i heureka :slight_smile:. Kdy by to cca mohlo být v mergadu?

díky
M.

2 Likes

Ahoj Míšo, tahle úprava je na vývoji už “nachystaná” ke kontrole a jestli tam nebude žádný problém, dáme ji na produkci v nejbližším release. :wink:

1 Like

Přikládám krátký návod, jak dodat balíkovnu do feedu pro Heureku. Název elementu je brán z Feed 2.0 - Heureka.cz. Pro zboží bude název elementu CESKA_POSTA_BALIKOVNA Feed 2.0 - Heureka.cz

  1. Vytvořit element DELIVERY_PRICE|BALIKOVNA_DEPOTAPI DELIVERY_PRICE_COD|BALIKOVNA_DEPOTAPI
  2. Vytvořit pravidlo pro naplnění elementů hodnotou (například Přepsat)
  3. V kartě Elementy odkrýt elementy pomocí ikony oka
  4. Aplikovat pravidla a přegenerovat feed
  5. Zkontrolovat, zda se hodnota nachází ve výstupním feedu
3 Likes

ahoj, pecka… díky :slight_smile:

1 Like

jo jasné… není problém, že by to člověk nevěděl, ale že chceš mít všechno v jednom pravidle a vyhnout se právě těmhle krokům, když to pak budeš znova předělávat do uni pravidel :wink:

2 Likes

Souhlasím, určitě to do pravidla Nastavení ceny dopravy přidáme :slight_smile:

1 Like

Zeptám se - co takto i ostatní systémy?
Namátkou jsem procházel specifikace v tom, co používáme my:
Srovnáme.cz - podporuje, viz. https://www.srovname.cz/muj-obchod/xml-feed#shipping-list
<DELIVERY_ID>CESKA_POSTA_DO_BALIKOVNY</DELIVERY_ID>

A např. Google nákupy nebo Glami.cz nemají nějak “napevno výčtem” uvedená ID přepravců, tj. i sem by se dle mého dala Balíkovna přidat.

1 Like

Pro čtenáře tématu doplním aktualní stav:

Nechybí, podle mě už na začátku října v Mergadu přibylo nastavení pro Balíkovnu, psali jsme o ní článek na blogu (Nabízejte Balíkovnu jako další typ dopravy) a v pravidle pro Nastavení ceny dopravy je k dispozici.

Ukázka z Heureka exportu a z pravidla Nastavení ceny dopravy po předvyplnění levé strany:

1 Like