Check výstupních kategorií podle stromu

Mám nápad na užitečnou funkci.

Jedná se o situaci, kdy se v mergadu překopávají kategorie například pro glami, shopalike, zboží a překopání je pomocí několika pravidel - hromadné kategorie, pak podle výberů, hodnot - tedy několika pravidly.

V tu chvíli dochází k situaci, že nevím, které kategorie jsem ještě neupravil. Heureka je vyplivne v ignorovaných ale ostatní kanály standardně ne.

Tzn bylo by fajn, kdyby MERGADO umělo buď

  1. porovnat kategorie na výsupu se strome kategorií toho daného kanálu a vypsat ty co neodpovídají
    nebo alespoň
  2. vypsat kategorie, které nejsou mergadem upravené

nebo pokud by to bylo složité, tak nevypisovat kategorie, ale aspoň vyfiltrovat produkty v těchto kategoriích.

dost by to pomohlo v situaci, kdy třeba glami hlásí, že chce upravit kategorie, dá jednu jako příklad a zbytek si člověk musí domyslet.

co vy na to?

Michal

1 Like

Nepomůže ti tohle?

  • na stránce Produkty vyexportuješ CSV se vstupními a CSV s výstupními hodnotami,
  • otevřeš oba soubory v Excelu/Calcu/apod.,
  • zkopíruješ si sloupec se vstupními kategoriemi do souboru s výstupními kategoriemi a budeš mít vedle sebe hodnotu vstupu a výstupu,
  • do dalšího sloupce stačí natáhnout jednoduchý vzorec pro porovnání, zda je v obou buňkách stejná hodnota. Když bude, tak MERGADO vstupní hodnotu nijak neovlivnilo.
2 Likes

pokud se bavíme o té variantě 2 tak pomůže, nicméně to nemusí být úplně optimální, ve chvíli kdy už na vstupu je správná kategorie - v tu chvíli se jako nepravda - jeví i kategorie co je správně a celkově to nabývá na pracnosti.
a hlavně jsem si říkal, že pokud MERGADO ta data má, tak by to mohlo umět udělat - i například do auditu by to mohla být funkce - kdy by říkalo - kategori neodpovídá stromu srovnávače - já na vás právě myslím, kdybyste se nudili :smiley:

2 Likes