Chyba: Adresa v elementu URL má nesprávný formát

Audit XML feedu mi hlásí tuto chybu u všech importovaných produktů. Vizuálně všechny URL vypadají v pořádku, na eshopu i Heurece při vyhledání produktu se zobrazí. Je pravděpodobné, že původně byl eshop na jiné doméně, která je teď přeměrovaná na novou, nicméně všechny URL v produktech se shodují s novou doménou. Je to něco, co může opravdu ohrozit fungování reklamy a vyhledávání?

Dobrý den, Veroniko,
mrknul jsem se na váš audit a už vím co se děje. Vaše URL adresy jsou naprosto v pořádku a nemusíte se bát žádného ohrožení.
Problém je v tom, že MERGADO ještě neumí rozpoznávat takto “exotické” domény a tak je trochu v auditu zmateno.

A bereme vaši zprávu jako skvělý podnět! Už jsem ho předal našim vývojářům, ať to pana Mergada do příště naučí.

Mějte krásný den a kdyby cokoliv, dejte vědět :slight_smile:

3 Likes

Perfekntí, děkuji moc za odpověď! Už jsem opravdu nevěděla kudy kam :smiley: Pan MERGADO nám hodně pomohl a naučil, na co se na eshopu zaměřit - držím palce v dalším vývoji!

2 Likes

Dobry den.
Mam neco stejni problem.
Po auditu hlasí mně “Adresa v elementu IMGURL má nesprávný formát”.

IMGURL https://happykidspraha.cz/wp-content/uploads/2018/02/Chrastítko26-928x1024.jpg

Děkuji

Je to tou diakritikou v adrese např. ve specifikaci od Heureky se píše

Adresa obrázku nesmí obsahovat mezery či diakritiku.
Feed 2.0 - Heureka.cz

Ale je pravděpodobné, že se tím poperou.

Ale v Heurece je to vpořádku. Problem je ve zbozi.cz.
V Heurece se stejnym IMGURL všechny obrázky zobrazuje. Ve zboži.cz se stejnym IMGURL - na půlku.

Na Zboží.cz je to stejné, mám od nich potvrzeno, že URL obrázků i položek musí být bez diakritiky.

Dobrý den, mám podobný problém u feedu pro Heureku. URL vypadá v pořádku, ale přesto mi to hlásí Adresa v elementu URL má nesprávný formát. Jediné, co mě napadá, je, že se Mergadu nelíbí v URL znak ®. Nevím.

1 Like

Ano, znak :registered: ani :copyright: do URL nepatří.