Chyba importovania do ads

Zdraví vie mi niekdo poradiť ohladom vygenerovanie a upravy feedu pre ADS remarketing.
Neviem vygenerovať funkčný feed.

Posledne som generoval feedy pre google ads na remarketing ale pri inštalácii mi píše chybu: Minimálne jeden stĺpec nespolupracuje s vašou množinou údajov alebo informačným kanálom: Page URL.
Chýbajú niektoré požadované stĺpce: ID.
Ak chcete nahrať novú množinu údajov alebo nový informačný kanál, bude potrebné zadať aspoň jeden stĺpec atribútu

Dá sa údaj niekde zmeniť alebo robím inde chybu? poprípade link na návod kde to je rieśené.

vdaka za pomoc.

2 Likes

Podle toho co píšete, tak mi přijde, že nemáte dobře zvolený výstupní formát z Mergada a snažíte se do Ads přidat feed ve struktuře určené pro jiný typ kampaní.

V Mergadu máme pro Google Ads jen dva typy předchystaných formátů:

  • Google Ads DSA… pro DSA kampaně
  • Google Ads Dynamic Remarketing… pro remarketingové kampaně

Tyhle formáty (jde o CSV data) mají každý svou strukturu a názvosloví sloupců, takže nebude fungovat, když např. vezmete DSA feed a pokusíte se jej použít pro remarketingové kampaně.

Konkrétně název sloupce Page URL je z formátu pro DSA kampaně, proto tento feed nemůžete použít pro remarketing. Tam se element s URL adresou jmenuje FINAL URL a je tam několik dalších odlišností.

1 Like

Dobrý deň

keď chcem importovať Google Ads Dynamic Remarketing subor piše mi to chybu:
Minimálne jeden stĺpec nespolupracuje s vašou množinou údajov alebo informačným kanálom: variant_description.

OK, takový sloupec můžete pro výstupní feed snadno skrýt: na stránce Elementy → ikonkou oka tento element (sloupec) skryjte a přegenerujte výstupní data v Nastavení → Přegenerování → Přegenerovat změněné.

Pokud tam bude ještě nějaký další sloupec navíc, obdobně jej také skryjte.

Na našem blogu máme pár návodných článků, byť nekteré screenshoty nemusí být úplně aktuální (stejně tak místo AdWords je nyní jen Ads), v principu by návody měly být stále platné:

Případně další na téma dynamický remarketing:
https://www.mergado.cz/tema/dynamicky-remarketing

1 Like

Dobrý deň, keď som skryl ten stlpec tak naimportovať to ide ale mi nainportovalo len 250 z 1550 produktov. Eśte asi je niećo zlé.

1 Like

Psal jsem Vám i na email, tak se kdyžtak ozvěte a dořešíme to tam. Abych mohl poradit, potřeboval bych vědět o jaký jde export v Mergadu.