Chyba ve feedu pro google merchant center?

Dobrý den, byl jsem informová, že uživatelé již kdysi měli stejný problém. Najednou od 02.10.2021 se mě nenačítá feed pro Google merchnats center.
Do té doby neby ljediný problém, ke změnám u mě nedošlo. Prosím o prověření z Vaší strany.
Přikládám Vám screen.
Děkuji a přeji pěkný den
Kroužel

A co se píše na stránce Diagnostika? Jaké jsou ty konkrétní problémy? Tohle by bylo potřeba sem dát (nebo poslat na náš support, pokud tam budou nějaké citlivé údaje a nechcete to dávat veřejně).

Podle tohoto mne zatím nenapadá, v čem je problém.

Zkuste ještě případně ten odkaz “Znovu zpracovat zdroj”, jestli si Google třeba feed nedokázal stáhnout a šlo jen o dočasný problém.

Znovu zpracovat zdroj jsem zkoušel, diagnostika problémy neukáže, ale jedna paní v poradně psala, že kdysi s Vámi stejný problém řešila. KAždopádně žádné problémy mě merchant nehlásí. Do 02.10.2021 vše bylo bez problémů…



1 Like

Děkuji za upřesnění. Doufal jsem, že v té diagnostice bude něco víc, takhle se přiznám stále nevím, v čem může být problém. Řešení podobného případu si nevybavuji.

Požádal jsem ještě o prověření stahování feedů Googlem od našich vývojářů, jestli třeba není nějaký problém v tomto, kdyžtak bych sem potom napsal, jestli něco zjistí.

Je to zvláštní, vypadá to spíše na chybu stahování na straně Google. Naši vývojáři procházeli access logy serveru a kolem 3. hodiny ráno tam bylo mnoho záznamů, mimo jiné i od Google u dalších exportů), takže MERGADO v té době běželo a feedy poskytovalo.

Dohledal jsem si konkrétní export v Mergadu a tam není v Historii stahování od Google z dnešní 3. hodiny záznam, takže to vypadá, že požadavek na stažení feedu Googlem skončil někde na půl cesty timeoutem (a do Mergada ani nedorazil).

Co bych Vám doporučil, tak zkontrolovat si nastavení a čas, kdy má Google feed z Mergada stahovat, případně si toto nastavení upravte, aby si Google stahoval feed co nejčastěji. Následně můžete kontrolovat v Historii exportu → po vyfiltrování události “Stahování”, zda v danou dobu stažení proběhlo.

PS: nemáte náhodou feed v Google Merchant Centru nahraný ručně (uploadem)? Raději prosím zkontrolujte, zda se skutečně načítá z URL adresy Mergada. Kdyby byl nahraný ručně, to by totiž také vysvětlovalo popsaný stav, kdy není v Historii exportu v Mergadu vidět stažení Googlem.

Dobrý veče Ludku, zkusil jsem to smazat a natáhout v 18 hod a vypadá to, že ok.
Děkuju moc za pomoc a radu.
Pěkný večer Kroužel

1 Like