Custom formát: možnost nahrát do Mergada libovolný feed

xml-dodavatelů

#1

S novým releasem zavádíme do Mergada speciální funkci, které říkáme “custom formát”. Umožní nahrát libovolný XML nebo CSV feed do Mergada bez nutnosti jej předem implementovat našimi vývojáři.

V tomto vlákně můžeme k funkci diskutovat a budeme moc rádi za váš feedback.

Proč custom formát zavádíme?

Do teď bylo možné nahrát do Mergada pouze takový feed, jehož specifikace byla Mergadu známá a předem implementovaná. Sice přes 200 předpřipravených formátů není málo, přesto se neustále objevují nové specifikace, které jsou pro Mergado neznámé, např. zahraniční srovnávače v některých zemích nebo dodavatelské feedy.

Tohle přesně custom formát řeší a umožňuje nastavit specifikaci přímo uživatelem.

Jak to funguje?

  1. U vytváření exportu najdete nový odkaz “Ručně nastavit zdrojový formát”.
  2. Přes něj se dostanete na stránku, kde si “namapujete” elementy z vašeho vstupního feedu v “neznámé” specifikaci na formát odpovídající specifikaci Mergado product XML.
  3. Po namapování elementů se dostanete zpět na stránku, kde si vybíráte výstupní formát a dál je to již klasika.

Pár poznámek:

  • U namapování elementů si celé nastavení uložíte pod nějakým jménem a můžete jej používat opakovaně. Vytvoření dalšího exportu ve vlastní specifikaci tak zabere jenom chvilku.
  • U namapování elementů je důležité vybrat kořenový element celého feedu (v Mergadově specifikaci se jmenuje CHANNEL) a element obalující produkty (v Mergadově specifikaci se jmenuje ITEM)
  • Ze stránky, kde si vybíráte výstupní formát se můžete opakovaně vracet a upravovat vlastní specifikaci jak budete potřebovat.

Jednotlivé kroky vypadají v Mergadu takto:

  1. 25-16-05-35

  2. 25-16-48-29%20(1)

  3. 25-17-11-37

Snadné, že? :wink:
Co na custom formát říkáte?