Do MERGADO Editoru jsme přidali plánovač přegenerování

Nový plánovač přegenerování přidává možnost připravit aktualizace výstupních feedů podle specifických potřeb vašeho online obchodního systému. Využijete ho například, pokud víte, že váš systém aktualizuje data produktů v konkrétní hodině a existuje riziko, že automatický plánovač přegenerování MERGADA by váš vstupní feed mohl zpracovat příliš brzy.

S funkcí ručního plánovače budete moci snadno určit čas, kdy chcete, aby se vaše feedy začínaly přegenerovat.

Jak funguje plánovač přegenerování

Plánovač přegenerování umožňuje nastavení konkrétního časového plánu, kdy se budou datové feedy automaticky aktualizovat (tzv. přegenerování). Přegenerování feedu vám zajistí, že data produktů jsou na výstupu z MERGADA co nejaktuálnější a odpovídají například aktuálnímu stavu cen, zásob apod.

Ve výchozím nastavení je přegenerování plánováno MERGADEM automaticky podle množství změn ve vstupním feedu. Nově dokážete plánovač nastavit ručně a přesně pro své konkrétní projekty.

První verze plánovače přegeneruje feed dvakrát denně

Základní verze ručního plánovače nabídne možnost nastavení automatického přegenerování –⁠ a to dvakrát denně v konkrétní hodiny s minimálním časovým odstupem 6 hodin. Ve vybrané časové úseky bude váš projekt přegenerovaný každý den.

Důležité informace:

  • První verze je zdarma. V budoucnu plánovač zavedeme jako placenou službu.
  • Funkce je dostupná pouze pro projekty na MERGADO 2.
  • Pomocí plánovače nastavíte čas, kdy bude projekt zařazen do fronty pro přegenerování. Konečný čas přegenerování se může lišit.
  • Nastavení je v UTC (Universal Time Coordinated) čase.
  • Přegenerování je platné pouze pro daný projekt.
  • Pokud nastavíte přegenerování pouze jednou za den, můžete tím ovlivnit chod aplikací z MERGADO Store.

Jak změnit čas přegenerování v MERGADO Editoru

Stačí jít do části Nastavení → Přegenerování → Nastavení přegenerování. Dále klikněte na Plán přegenerování → Upravit a vyberte konkrétní časový úsek přegenerování.

Obr.: Stačí si vybrat, ve kterém konkrétním časovém úseku chcete provést přegenerování.

MERGADO TIP:
Jaké časové úseky jsou pro váš online systém nejvhodnější? Napište na náš support a pomozte nám vylepšit plánovač přegenerování.

Následující verze plánovače přegenerování bude záviset právě na vaší zpětné vazbě a na možnostech naší infrastruktury. Používání ručního plánovače proto budeme důkladně analyzovat a budeme zlepšovat jeho výkon.

6 Likes

Přinášíme druhou verzi

Na základě vaší zpětné vazby jsme získáli spoustu informací, díky nim se dočkáte v zítřejším releasu (13. 9. 2023) další verze plánovače přegenerování. Ta vám přinese možnost:

  • nastavit až 3 časové sloty
  • mít rozestup mezi časovými sloty 4 hodiny
    Původní verze měla 2 sloty 6 hodin od sebe

1 Like