Doplnění jedinečných údajů

Ahoj mám prosbu, případně zda na to není nějaký fígl. Potřebuji hromadně změnit url adresy obrázků. Mám ITEM_ID ke každé položce a k ní novou URL adresu v xls. Pokud bych chtěl doplnit stejnou hodnotou použiji filtr produktů dle funkce IN a následně propíši pravidlem. Takhle jsem ale v koncích. Pokud bych se do toho pustil a přepisoval vše ručně zastavím se na prvním feedu. Mám ale celkem 4 výstupy do srovnavačů. Je nějaká elegantnější metoda? (Nemohu obrázky upravit přímo v eshopu). Děkuji předem za pomoc.

Pokud neexistuje souvislost mezi novými url adresami a obsahem XML feedu, tak to hromadně v Mergadu nepřepíšete.

Ahoj, @PrichystalBesteto má pravdu. To by chtělo import CSV (klíč hodnota), což zatím MERGADO neumí.
Je tedy otázka, proč to není ve vstupním XML :smile:

Ahoj, ITEM_ID v XML feedu máme. Na základě tohoto klíče potřebujeme přiřadit novou hodnotu což bude url obrázku. Klient posílal defaultně s vodotiskem a administrace eshopu nedovolí změnit url, aby se nepropsala na web. Proto tento požadavek. Bohužel už máme upravené všechny výstupy a tak to tedy bude nutné 4x změnit, protože na každém exportu máme jiné ručné úpravy a nepomůžu si vygenerováním jednoho exportu a vytvořením druhého. Každopádně děkuji za info :slight_smile:

Ahoj, můžeš uvést příklad, jak moc se URL liší? Tj. jak vypadá aktuální a jak má vypadat nová? Pokud je v tom nějaký systém, tak by mohlo jít v Mergadu upravit URL adresy obrázků hromadně regulárním výrazem.

Jinak ještě mě napadl “fígl”, pokud eshopové řešení klienta umí přidat nové pole do skladové karty, které se potom bude exportovat i do XML feedu (nebo tam už teď máte nějaké pole na skladové kartě, které se nepoužívá a šlo by jej využít pro uložení nové URL adresy obrázků), mohl by sis naimportovat nové URL obrázků do takového pole (předpokládám, že eshopové řešení import CSV umí).
Následně se přes feed dostanou data do Mergada a tam můžeš přepsat URL stávajících obrázků a případně i skrýt ten “pomocný” element pro výstupní feed.

Ahoj, bohužel stejná je jen doména, není logika v URL. Obrázky jsou ručně dohrány a mám pouze xls s Item_ID. Děkuji za fígl u skladových karet, bohužel eshop import csv neumí, ale máme inspiraci pro příště :slight_smile:

1 Like

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.