Dostupnostný feed

Ahojte,

mám taký problém: cez mergado sme prehnali feed zo shoptetu ktorého výstupný feed je vo formate Heureky. Tento postup zmenil Item_ID a cisla su uplne ine. Teray potrebujeme k tomuto feedu dostupnostný feed, ktorý ma však Item ID zo shoptetu a nie je možné ich sparovať. Prosím ako docielim aby som mal v hlavnom aj v dostupnostnom feede tie iste Item_ID?

Dakujem

Ahoj @atria ,
možností jak tohoto docílit je několik a bude záležet na váší konkrétní situaci.
Nejprve je potřeba ujasnit, která ID jsou ta správná, jestli ta změněná v Heureka feedu, nebo ta v dostupnostním feedu.
Pokud jsou správná ID v Heureka feedu, a potřebujeme je dostat i do dostupnostního feedu, je potřeba i ten dostupnostní feed mít natažený do Mergada. Pokud je tomu tak, popíšu způsob, jak ID přesunout.

2 Likes

Ahoj, áno myslím , že by malo byť OK ak dokážeme dostať dostupnostný feed do mergada a zmeniť ID podľa hlavného feedu Heureky. Skúsme takto …, ja ked som sa snazil nahrat dostupnostny feed do mergada tak ho vsak nerozpoznalao a žiadne elementy v mergado exporte neboli prenesené.

Dakujem za rady

Dostupnostní feed zatím stále nejde do Mergada načíst přímo, půjde to zhruba za pár měsíců.

V tuto chvíli lze dostupnostní feed do Mergada dostat jen pomocí doplňkové aplikace Blending Bull, kde by se mohla data převést na podobu, kterou už Mergado dokáže načíst, například podle návodu zde: Jak převést atributy elementů na klasické elementy nebo zde: 🐮 Jak připojit data o skladové dostupnosti zboží z Heureka dostupnostního XML k produktům v Mergadu

Zejména ten druhý návod, kde se dostupnostní feed z XML formátu převede na CSV vhodné pro importní pravidlo v Mergadu, je podle mě řešením, které by se mohlo v tomto případě hodit.

1 Like

Dakujem, ak môžem poprosiť, mohli by ste popísať ešte spôsob ako by sme zmenili ID v heureka feede podľa dostupnosnteho feedu. Teda by sme menili heureka feed IDs. Dakujem

:thinking: Trochu mi vrtá hlavou ta změna hodnot v ITEM_ID… Podle mě v exportu musí být data ze vstupu, kde předpokládám je v nějakém elementu “správné” id produktů (například v elementu CODE) a pokud převodník formátů v Mergadu ze Shoptet feedu naplnil výstupní element ITEM_ID z nějakého nevhodného elementu, tak stačí jen hodnoty v ITEM_ID přepsat na ty správné, ze správného vstupního elementu.

Myslím si tedy, že hodnoty v ITEM_ID můžeš opravit na ty správné jednoduchým přepisovacím pravidlem nebo pravidlem typu Hromadné zkopírování hodnot a potom tam už nebudou úplně jiná čísla. :wink:

Mergado zmenilo pri tvorbe exportu zo shoptetu na heureku elementy nasledovne:

Nikde vo vystupnom feede nieje element obsahujuce povodne ID zo shoptetu.
Cize pravidlo prepisat som si nie isty ako by som to spravil.
Co by mozno fungovalo je hromadne prepisovanie podla hodnot :


Tu vsak by som potreboval aby teda tak ako na lavej strane su povodne ITEM ID zo shoptetu do pravej strany som dostal to iste cislo. Ale nieako automatikcky aby sme nemuseli prepisovat stovku kodov rucne.
Je prosim toto nieako mozne zjednodusit?
Resp. vedel by si napisat konkretny postup ako by si to spravil? mozno len ja idem na to zle… Dakujem

Resp. dokažem vyexportovat do CSV povodne ITEM_IDs zo vstupneho feedu. A tieto chcem znovu nahrat do mergada tak aby boli prepisane na povodne v heureka exporte z mergada ktory ich zmenil poces vytvarania feedu zo Shoptet–> na Heureka.cz

Našel jsem si konkrétní export v Mergadu a může za to systémové pravidlo Převodníku formátů, které do výstupního ITEM_ID uloží (a tím přepíše původní) hodnotu systémové proměnné @MERGADO_ID. No, tohle není úplně dobře, nahlásím to našim vývojářům.

A jak to opravit?

Stačí si přidat pomocný element, skrytý pro výstup, do kterého si odložíte původní hodnotu ITEM_ID před aplikováním pravidla převodníku a následně si ji za převodníkem do elementu vrátíte.

Konkrétně tedy:

  1. na stránce Elementy přidejte nový element, například s názvem POM, element po přidání ikonkou oka :eye_in_speech_bubble: skryjte pro výstup
  2. přidejte si pravidlo typu Přepsat, aplikované bude na všechny produkty a do elementu POM uložte hodnotu ITEM_ID takto: %ITEM_ID%
  3. po přidání pravidlo v tabulce všech pravidel přetáhněte za ikonku dvojité šipky nad pravidlo převodníku
  4. přidejte si další pravidlo typu Přepsat, aplikované bude na všechny produkty a do elementu ITEM_ID uložte hodnotu z POM takto: %POM%. Tohle pravidlo musí být za převodníkem (v tabulce všech pravidel pod ním).

Tímto postupem si zachováte původní hodnoty v ITEM_ID, i když je převodník nechtěně přepisuje.

2 Likes