Duplicita produktů v xml feedu - mění se pouze barva a velikost

Ahoj,

Aktuálně řeším problém pro facebook xml feed. Pro google nákupy je skvělé, že se mi zobrazují oblečení stejného typu (příklad: Dámské tričko Friends - Šedá, XXL), kde se mi každá velikost a barva dynamicky měni, ale pro facebook je to dost nevyhovující pro remarketing. Hledám cestu, kdy tyto duplicity snížit jenom na jeden unikátní produkt (klidně tam může být barva a velikost) Lze to uskutečnit v mergádu?

Děkuji Moc za případné odpovědi. :slight_smile:

Byla na to aplikace v Mergadu.
Nicméně tuším, že by to měl umět už i samotný Facebook? Co na to @filipvasicek ? Případně Janča s Patrikem?

Ahoj, můžeš na vstup Mergada dá XML feed, který neobsahuje varianty třeba XML pro Glami, a zapnout převodník na formát pro Google. Pak samozřejmě zkontrolovat a případně doladit.

Děkuji za odpověd. Mohl by jste to více rozvést? Úplně jsem nepochopil postup.

Děkuji

Ke mně se dostala informace, že si s tímto už Facebook umí poradit sám a není potřeba k tomuto “zeštíhlení” feedu využívat další nástroje, aktuálně k tomu v týmu zjišťujeme nějaké přesnější info.

1 Like

Do Mergada se nevloží XML feed pro Google/Facebook, ale XML feed pro Glami, ve kterém je každý produkt jen jednou. A jako výstupní XML feed se zvolí FB. MERGADO převede formát na FB a dá do něj každý produkt jen jednou, jak je na vstupu. Pokud by to nebylo jasné, doporučuji zavolat na podporu Mergada.

Dobrý den,
lze to vyřešit i pomocí Group_ID, ale musíte to mít nastaveno jak ve feedu, tak i ve Facebook pixelu. Myslíme si, že to Facebook rozhraní nedokáže samo shlukovat, tedy jsme se s tím doposud nesetkali.

1 Like

Děkuji všem, nyní vyzkouším XML feed pro glami a uvidíme.