Duplicitní hodnoty ve feedu

Čus,

řeším tady problém v načteném feedu zde v mergadu. Jde o to, že feed s nábytkem obsahuje například jeden stejný produkt v několika barevných variacích a tím pádem z reálných 100 produktů je 1000 produktů.
Proto bych potřeboval vyfiltrovat například podle PRODUCTNO nebo EAN abych nastavil pravidlo, které bude sdělovat, že v konečném výstupu bude pouze jeden výstup jednotlivě u PRODUCTNO nebo EAN a tím konečný výstup bude mít 100 produktů.

Jen nevím jak takové pravidlo nastavit.
Jednoduše řečeno aby pravidlo u PRODUCTNO nebo EAN jednoduše blokovalo duplicity u jednotlivých produktů.

Děkuji

EAN a PRODUCTNO je pro varianty stejný? Jestli jo, tak by tohle mohlo pomoct https://www.mergado.cz/videonavod-jak-se-zbavit-nechtenych-variant-produktu

1 Like

Hmm návod z roku 2017. O šest let později se ptám tedy na sdělení z tohoto roku, cituji “Na začátek bych ráda zmínila, že popsané řešení nepovažujeme za elegantní ani ideální, jde spíš o takový MERGADO hack. Ve vývojovém týmu teď přemýšlíme nad zjednodušením, které půjde v Mergadu snadno nastavit.”

Je tedy možná elegantnější volba? Jde o to, že abych měl dva feedy a jeden osekaný bude obsahovat do 100 produktů ale ten druhý neosekaný bude obsahovat třeba 100 000 produktů je trochu zbytečné…

Děkuji

Ten návod využívá principu, že MERGADO při importu produktů ze vstupního feedu umí odstranit duplicitní produkty a to je stále platné, i po těch letech.

Možná ani nepotřebujete dva feedy, pokud máte duplicitní hodnoty např. v elementu EAN, tak tento element nastavte jako párovací (v pátém kroku průvodce vytvoření exportu):

a odstraníte tak nechtěné varianty rovnou, bez nutnosti vytvářet si pomocný feed.

Vypadá to, že to funguje :slight_smile: Super, díky moc

edit: Je možné tento zásah udělat dodatečně u již vytvořených vstupů? Nechce se mi to všechno přegenrovávat… Děkuji

1 Like

Ano, párovací elementy lze měnit i dodatečně u již vytvořených projektů v menu:
Nastavení → Obecná nastavení → Párovací elementy → ikonkou tužky se dostanete do editace. :wink: