Dynamické prvky pro Adform - seskupení čísel a výpočet slevy

Ahojte,

dělám feed pro dynamické DCO na Adformu. Znamená to, že některá pole feedu propisuji přímo živě do bannerů.

Nepodařilo se přijít na 2 věci

  1. první, jen se ptám kdyby náhodou - klient by upřednostnil zobrazení ceny na banneru s oddělením cifer pro tisíce pro přehlednost - je možné nějak v elementu ceny oddělit mezerou tisíce? Nenapadá mě jak na to - nějaké pravidlo kde by z 12324 Kč udělalo 12 324 Kč, třeba regulárama, napadá vás něco?

  2. je na pravidlo výpočet - dá se počítat s více proměnnými najednou a něco nechápu, nebo to nejde?

chtěl bych dynamicky propsat do feedu % slevu věcí ve výprodeji. Tuto značku nemám ve feedu, mám u výprodejových věcí 2 ceny - starou (škrtáme) a novou.

Pravidlo výpočtu neumí pracovat s více elementy najednou, nebo dělám něco špatně? Zkusil jsem 3 pravidla:

  1. z ceny oseknout měnu CZK (děláme z Google Feedu)
  2. výpočtem do nového elementu AKCE_PROCENT zapsat vzorec zde na screenu:
    image
  3. přihoď za výsledek znak %
  • operace i matem. závorky mi fungují a jdou, ale pokud ve výpočtu dělím 2 různé proměnné, vyplivne to výsledek prázdný, tzn. na konci je ve feedu pouze “%” - číslo se mi ale propíše jen pokud matematicky pracuji s jednou proměnnou.

Je to co chci možné a jdu na vzorec špatně? Nebo je to nereálné s daným algorytmem “výpočtu”?

Díky,

Petr

ad 1. našel jsem jednu možnost a vyzkoušel si, že mi funguje:

  • pravidlem typu najít a nahradit pro element s cenou (např. PRICE_VAT) zatrhni checkbox hledat jako regulární výraz a do pole najít dej: (\d)(?=(\d\d\d)+(?!\d)) , do pole nahradit dej: \1<mezera> (místo “<mezera>” má být samozřejmě jenom mezera :slight_smile: )
  • následně dej aplikovat pravidla a po doběhnutí na stránce Elementy → vyber element s cenou, který se měnil a zkontroluj, zda je vše ok
  • pravidlo jsem měl takto:
  • a výsledek na stránce Elementy:

ad 2. s více proměnnými najednou by mělo pravidlo umět počítat.
Není problém v tom, že v době, kdy se provádí výpočet, tak ještě není v určité proměnné hodnota? To by chtělo nejprve zjistit - např. si nad výpočtové pravidlo přidej pravidlo typu přepsat a celý vzorec si ulož jako text do nějakého pomocného elementu. Tím zkontroluješ, zda je pro výpočet vše připraveno.

2 Likes