Export Mergada pro GMC ubírá produkty v Dostupnosti

Dobrý den,
v Mergadu jsem si porovnával počty odeslaných produktů v jednotlivých XML feedech (do srovnávačů) a zjistil jsem nesrovnalosti. Dokonce u feedu do GMC bylo na vstupu do Mergada a z Mergada také rozdíl.
Je to nějaké divné.

  1. GMC - vstup do Mergada:
    výstup z e-shopu (tedy vstup do Mergada)412 produktů skladem

  2. GMC - výstup z Mergada:
    výstup z Mergada (tedy vstup do GMC)384 produktů skladem

Někam se přes Mergado schovalo 82 produktů, které se asi neodesílají do GMC - nevím, jaké a jak to zjistit.

Vím, že DELIVERY_DATE není pro GMC. Předpokládám ale, že odtud Mergado vytváří generované AVAILABILITY = in_stock z DELIVERY_DATE = 0 a předpokládám tedy také, že by měly být shodné? Pletu se?

  1. Ve výstupu AVAILABILITY = in_stock vidím opět jinou hodnotu: 409 (očekával bych tu nízkou 384, asi skvělé, že je vyšší).

Neznám tu mechaniku přegenerování. Netvrdím, že Mergado přegenerovává 2x podivně, protože jsem ochoten přiznat věci, které mi možná unikají. :innocent: :slight_smile: Proto se ptám, abych věděl a nehádal.

  1. Co se týká exportu do Heureky, tak tam je skladem 412 produktů.

Děkuji a přeji všem příjemný a pohodový víkend.

Karel H.

1 Like

V Mergadu počet produktů na výstupu snižuje skrývací pravidlo (a nově také pravidlo pro sloučení variant, ale to u projektů nemáte), takže je to pouze tím, že tam máte 2 skrývací pravidla a do výběrů v těchto pravidlech se dostanou nějaké produkty, které se těmito pravidly skryjí. :slight_smile:

Konkrétně na tom Vašem projektu pro GMC:

  • první skrývací pravidlo skryje 5 produktů, které mají DELIVERY_DATE = 0 a současně vyhovují podmínce výběru,
  • druhé skrývací pravidlo skryje 23 produktů, které mají DELIVERY_DATE = 0 a současně vyhovují podmínce výběru.

Naštěstí se tady výběry neprolínají, že by nějaký produkt spadal do obou výběrů pod oběma skrývacími pravidly, tak můžeme finálně zkontrolovat počet produktů (s DELIVERY_DATE = 0) na výstupu takto:
412 (na vstupu) - 5 (první skrývací pravidlo) - 23 (druhé skrývací pravidlo) = 384 (na výstupu)

Vše se zdá být tedy v pořádku. :white_check_mark:
Na výstupu je tolik produktů, kolik jich prošlo přes skrývací pravidla. :wink:

1 Like