Feed od dodavatela v tvare Heureka --- spojenie dostupnosti a datoveho feedu

Zdravim,
som novy uzivatel megrada, mam spravenych niekolko exportov pre krmenie eshopu.
jeden dodavatel ale poskytuje datovy feed len v tvare heureky, s tym ze dostupnost je v druhom heureka feed.
Je mozne to nejak spojit? ID_Item su v oboch.
Dakujem za odpoved.

1 Like

Spojení dvou feedů, kde data o jedné položce zboží jsou v obou feedech? Formát XML…

Tohle je situace poněkud nezvyklá. Přímé řešení na to není, protože když už dodavatel data poskytuje, tak obvykle v jednom feedu. Nicméně by to možná šlo “obejít”. Napadlo mne:

  1. Feed z dostupností v Mergadu převést ze vstupního formátu Heureka XML na výstupní Plain CSV. Rovnu by se i daly poskrývat nepotřebné elementy.
  2. Data z CSV napojit do hlavního exportu v Mergadu pravidlem datového importu.

Co si o tom myslí @Vlado ?

2 Likes

takto sa heureka posiela ak ma eshop aktualizaciu dostupnosti castejsie ako 4 hodiny, vtedy je kontrola skladu kazde 2. ma to tak napr Fastcentrik, eshop-rychlo a podobne… skusim to teda spravit takto

Dobrý den/ahoj,

já si myslím, že by to šlo. To co @michaljanik popisuješ, tak podobně e-shopům pomáhám do feedu dostat doplňkové informace, takže dostupnost by šla takto určitě doplnit. Otázka je, jak moc se dostupnost mění? Zda jde o velkou skladovou zásobu u dodavatele a nebo zda je to rychloobrátkové zboží a je kladen důraz na rychlou aktualizaci skladu.

@pracujezamna , kdyby jste s tím chtěl pomoct, napište mi zprávu, můžeme probrat detaily.

Dakujem za odpoved, akurat to idem skusit, dostal som sa k tomu az teraz, nejde o rychloobratkovy tovar. ked tam bude oneskorenie v radu 12 hodin tak je to ok, ide o polozky v cene 1500e plus takze sa to tak rychlo nepredava. kazdopadne skusim to a ked to nepojde ozvem sa.

1 Like

tak narazil som na problem pri spracovani toho xml feedu. vyzera takto v megrade:


a takto vyzera povodny:

a mergade neviem ako nacitat ten feed tak aby to nebolalo ako samostatne elementy. Nejaky typ? isiel som cez vlastny format
@Vlado a neviem ako vam napisem priamo spravu, nenasiel som to tu

1 Like

Měl jsem na mysli převodník mezi již definovanými formáty - Heureka.cz/.skPlain CSV.

Na výstupu by mělo být CSV.
Lepší?

@michaljanik len vstupny format ako heureka mi berie len na tom hlavnom feed nie na tom kde je uvedena dostupnost. jeho vzhlad je taky ako je obrazok zacina <item_list> a vnorone elementy su len a <stock_quantity> nic viac. a ked som ho dal ako vstupny format definovany manualne tak ho nacitalo tak ako prvy obrazok, ako heureka feed ho vobec nerozoznalo aj ked som to tak oznacil

1 Like

Já myslel nastavení viz výše pro ten druhý feed s informacemi. Ten do prvního následně připojit pravidlem datového importu.

@michaljanik ano to som pochopil ale prave ten druhy feed tym nastavenim neprejde.
ako mozem poslat spravu, hodil by som tam odkaz na ten feed

1 Like

Pošlete prosím zprávu na support s odkazem na toto vlákno. Kluci jsou šikovní. Pokud to půjde, zkusí pomoci. Mají toho hodně, nicméně přesto asi budou rychlejší, než já :wink: