🔃 Fox Data+ NEWS

:information_source: V tomto vláknu vás budeme upozorňovat na nové verze aplikace Fox Data+

Verze #1.2.0 :spiral_calendar: 24. 5. 2022

 • :earth_americas: Hello World! Do nastavení aplikace jsme přidali možnost přepnout jazykovou mutaci emailových upozornění. Aktuálně zvládáme :czech_republic: český, :slovakia: slovenský a :uk:.anglický jazyk. Brzy přidáme také lokalizaci celé aplikace.

 • :mega: Alerty jdou nově jednoduše pozastavit, pokud si je potřebujete schovat na později. Také jsme přidali možnost k emailovým upozorněním přiložit CSV soubor s nalezenými produkty a do textu emailu jsme doplnili odkaz do editace Alertu.

 • :bar_chart: U koláčových grafů v dashboardech jsme upravili styl obarvování, aby byly rozdíly mezi jednotlivými hodnotami TOP10 lépe viditelné. Aplikaci jsme také naučili lépe zpracovávat číselné hodnoty s desetinnou čárkou.
  image

 • :1234: Do všech formulářů jsme k MERGADO výběrům přidali informaci o počtu produktů, které do nich spadají.

 • :lady_beetle: Opravili jsme chybu, kvůli které neodcházely Alerty přes API (Rocket.chat, Slack, Discord,…) pokud zpráva obsahovala odřádkování pomoci Enteru.

Narazili jste na chybu v aplikaci nebo vám nějaká funkce chybí? Napište nám na podpora@biddingfox.com, případně mrkněte na web https://fox-data-plus.cz, kde najdete další informace o Fox Data+.

4 Likes

Verze #1.3.0 :spiral_calendar: 15. 6. 2022

 • :rainbow: Vylepšili jsme vzhled a některé funkce v designeru dashboardů, aby se vám lépe používal. Mimo jiné jsme přidali WYSIWYG editor k textovým políčkům. Snáze tak úpravíte vzhled hlavičky, patičky a grafu typu Text. U všech zdrojů je také nově možné nastavit formátování hodnot v grafu.

 • :money_with_wings: K Alertům jsme přidali nový typ podmínky – Výše kreditu na Heureka.cz/.sk/Zboží.cz, díky které si můžete nechat zasílat např. e-mailovou zprávu, pokud vám hodnota klesne pod nastavenou úroveň. Možnosti využití této podmínky jsou zcela na vás.

 • :rotating_light: Možnosti Alertů jsme také rozšířili o novou podmínku na prázdný obsah elementu a do textu zprávy přidali nové dva placeholdery – odkaz na úvodní stránku aplikace a odkaz do editace alertu.

 • :lady_beetle: Opravili jsme zobrazení prázdné hodnoty v grafu typu Text u TOP10 hodnot a v napovídači elementů napříč celou aplikací se nyní zobrazují všechny MERGADO elementy, včetně PARAM a aplikačních elementů.

To je protentokrát vše, pokud jste narazili na nějakou chybu, která tu nebyla zmíněna nebo vám naopak chybí nějaká funkce, kterou appka zatím neumí, napište nám na podpora@biddingfox.com

2 Likes

Verze #1.4.0 :spiral_calendar: 13. 7. 2022

 • :busts_in_silhouette: Na seznam Dashboardů, Alertů i Exportů jsme přidali tlačítko pro rychlé naklonovaní vybraného řádku. Tím si můžete výrazně urychlit práci, pokud vytváříte více podobných položek - naklonovaný záznam stačí pouze upravit podle vašich preferencí, spustit a máte hotovo.
  image

 • :earth_americas: V minulých releasech jsme přidali podporu pro nové jazyky, v tomto releasu jsme vydali rovnou překlad celé aplikace do angličtiny :uk: a slovenštiny :slovakia:. Lokalizace se přepíná automaticky v závislosti na tom, jaký jazyk máte nastavený ve vašem MERGADO účtu.
  image

 • :bar_chart: Do editace dashboardů jsme přidali seznam všech vytvořených grafů, které jsou přiřazené k aktuálnímu dashboardu. To umožní do budoucna mj. rychlé přesouvání grafů v rámci dashboardu, vícestránkové dashboardy a také klonování jednotlivých grafů. Na těchto funkcích již pracujeme, takže se můžete těšit další verze :100:

 • :ghost: Nově také umožňujeme vytvořit dashboard bez MERGADO výběru. Do takového dashboardu je možné pouze přidávat již existující grafy, ale výhodou je, že se u něj nevytváří MERGADO pravidlo, takže neprodlužuje případně dobu aplikace pravidel.

 • :nail_care: Lehce jsme vylepšili vzhled HTML exportů a také přidali některé z důležitých meta tagů, jako např. noindex a nofollow

 • :lady_beetle: Opravili jsme chybu, která znemožňovala editaci již vytvořeného Exportu. Také v seznamu grafů, které lze vložit do dashboardu, se již nyní nezobrazují vložené grafy oprakovaně.

Mimo těchto větších úprav jsme samozřejmě v aplikaci provedli mnoho menších změn, které by Vám měli zjednodušit a zpříjemnit celkové používání Fox Data+ pro monitorování vašeho feedu a inzerce.

Narazili jste na chybu v aplikaci nebo vám nějaká funkce chybí? Napište nám na podpora@biddingfox.com, případně mrkněte na web https://fox-data-plus.cz, kde najdete další informace o Fox Data+

3 Likes

Verze #1.5.0 :spiral_calendar: 11. 8. 2022

 • :bar_chart: Při vytváření dashboardů můžete nově využít možnosti rychlého (drag&drop) přesouvání již vytvořených grafů a to jak z prostředí designéra, tak i v rámci seznamu pozic, který naleznete na pravé straně. Spolu s tím si prošel návrhář i lehkým redesignem, aby se s ním komfortněji pracovalo. A i tentokrát vám můžeme slíbit, že práce na něm zdaleka neskončily a do dalších verzí se můžete těšit na další vychytávky, které výrazně rozšíří současné možnosti Dashboardů.

 • :data_import: Na seznam Dashboardů a Alertů jsme přidali tlačítka pro export a import všech vytvořených položek. Tuto možnost můžete využít pro rychlé zazálohování vámi vytvořených záznamů nebo pro přenesení nastavení do jiného eshopu.

 • :pause_button: Pokud máte vytvořený Export, který ale nechcete nějakou dobu využívat, můžete ho nově pozastavit, čímž dojde k zastavení zasílání upozornění na e-mail a také k přegenerovávání výsledného souboru.

 • :link: Do upozorňovacího okénka s adresou exportu jsme přidali tlačítko pro rychlé zkopírování URL do schránky.
  image

 • :lady_beetle: V rámci oprav jsme se soustředili především na odstraňování nežádoucích chování Designéra při návrhu Dashboardu, pokud uživatel využil některou z nestandardních kombinací možností nastavení. Mimo to jsme opravili chybu, která znemožňovala vytvořit Export s emoji v názvu a v tabulce vytvořených exportů se nyní čas posledního přegenerování zobrazuje se správnou časovou zónou.

To je pro tento release vše, snad vás nové funkce potěšily a my se budeme těšit na případnou zpětnou odezvu zde na fóru nebo na email podpora@biddingfox.com

2 Likes

Verze #1.6.0 :spiral_calendar: 15. 9. 2022

 • :white_check_mark: Na stránce Dashboardy nově můžete pomocí hromadných změn rychle smazat nebo exportovat vybrané dashboardy.

 • :link: Každý vytvořený dashboard má nově také přiřazenou svou veřejnou URL adresu, přes kterou je dostupný i bez nutnosti mít přístup do aplikace nebo Mergada. Zobrazit tento odkaz si můžete buď přes hromadné akce (i pro více dashboardů na jedné stránce) nebo přes ikonku u jednotlivých záznamů.

 • :twisted_rightwards_arrows: Na stránce Dashboardy si také můžete záznamy vyhledat pomocí vyhledávání nebo ručně seřadit podle vaší chuti. Nastavené pořadí se pak promítne jak v samotné tabulce s přehledem dashboardů, tak také na úvodní stránce v showroomu oblíbených dashboardů.

image

Doufáme, že i tento release přinesl užitečné funkce a těšíme se na případnou zpětnou odezvu zde na fóru nebo na email podpora@biddingfox.com

1 Like

Verze #2.0.0 :spiral_calendar: 2. 11. 2022

 • :bar_chart: Editor dashboardů se dočkal nejen lehkého redesignu, ale také dvou nových podstatných funkcí - možnosti přidat více stránek k jednomu dashboardu a rozšířených podmínek u zdrojů dat. Díky nim můžete zpřesnit výběr produktů, ze kterých se má vybraný graf počítat.

 • :radioactive: Nově také zobrazujeme upozornění, pokud dashboard nemá přiřazený MERGADO výběr a lze jej tedy použít pouze pro vložené grafy.

 • :play_or_pause_button: Na seznam dashboardů přibyla možnost spustit, resp. zastavit přepočítávání dat. Tuto možnost využijete zejména po importu dashboardů, které se nyní automaticky vytváří pozastavené.

 • :file_folder: U již vytvořených exportů můžete nově také editovat jejich formát (vybrat si stále můžete mezi CSV, XLS nebo HTML). Stránka s přehledem exportů se pak pravidelně sama aktualizuje, abyste na první pohled viděli, zda zrovna například nedochází k jeho přegenerování.

 • :postal_horn: K Alertům jsme přidali nový typ podmínky - délka elementu. Na rozdíl od hodnot elementu se u ní bere v úvahu čistě počet znaků kolik má vybraný element u jednotlivých produktů. Můžete si tak například nastavit automatické zasílání produktů, které mají příliš kratký nebo dlouhý název, případně cokoliv jiného z vašeho feedu.

To je pro tento release vše, snad vás nové funkce potěšily a my se budeme těšit na případnou zpětnou odezvu zde na fóru nebo na email podpora@biddingfox.com

2 Likes

Verze #2.1.0 :spiral_calendar: 12. 4. 2023

 • :postal_horn: Alerty se dočkaly významného vylepšení, které vám nově umožní sledovat libovolnou změnu produktu (buď celého nebo libovolného elementu) mezi dvěma aplikacemi pravidel. Jako vždy je možné toto upozornění nastavit pro libovolný MERGADO výběr produktů a nechat si zaslat email, notifikaci do Mergada nebo API i s přiloženým exportem produktů u kterých ke sledované změně došlo.

 • :package: Potřebujete hlídat počet produktů v MERGADO výběru i pokud produkty na výstupu skrývate? Pak se vám bude hodit nová podmínka v nastavení Alertu: “Počet produktů v Mergadu”. Pouze pozor, pokud vyberete v Alertu více výběrů, podmínka bude vždy vyhodnocena proti jejich součtu, nezávisle na jejich průniku.

Zbylé novinky jsou již technického rázu - došlo k aktualizaci na nejnovější verze vývojářských nástrojů a další vnitřní úpravy, které nám umožní přinášet další zajímavé novinky v příštích releasech. Pokud máte nápady na nové funkce nebo se trápíte s těmi současnými, napište nám zde na fóru nebo na email podpora@biddingfox.com a my se vám obratem ozveme.

2 Likes

Verze #2.2.0 :spiral_calendar: 11. 5. 2023

 • :e-mail: Potřebujete mít stále přehled o vaší inzerci? Využijte novou funkcí při vytváření dashboardů, kde si můžete nastavit automatické zasílání na email ve formátu PDF a to v intervalu 1, 7, 14 nebo 30 dní.

 • :trophy: Potřebujete zjistit kolik máte různých výrobců ve feedu? Nebo jestli negenerujete duplicitní hodnoty elementu, který duplicitní rozhodně být nemá? V alertech i dashboardech si nově můžete přidat podmínku na počet unikátních hodnot elementu, pomocí které toto dokážete detekovat, popř. zobrazit.

 • :slovakia: Zvláštní péči v tomto releasu jsme věnovali kontrole překladů aplikace do slovenštiny, který by již nyní měla být “stopercetná”

1 Like

Verze #2.3.0 :spiral_calendar: 19. 7. 2023

 • :date: Nová verze aplikace přinesla hned několi vylepšení Alertů. U odesílání notifikací jsem přidali možnost zvolit přesnou hodinu (u denního intervalu kontrol), den v týdnu a den v měsíci (u týdenních, resp. mesíčních kontrol), díky čemuž si dokážete lépe pohlídat situace ve feedu, které se stávají v určitý čas.
  image

 • :bell: Mimo to je nově také možné pouštět kontroly například každou hodinu, ale po nalezení problému zaslat upozornění pouze jednou denně - k tomuto slouží nová možnost “Ztlumit notifikace”, kde si můžete zvolit kolik hodin má být minimální rozestup mezi jednotlivými upozorněními.
  image

 • :package: Poslední vylepšení alertů pak využijete v případě, že potřebujete kontrolovat změny v počtu produktů ve vašem feedu. Díky nové podmínce “Změna počtu produktů v %” dokážete přesně na tyto případy vytvořit Alert - sledování nových (nebo naopak vypadnutých) produktů ve feedu je pak hračka.
  image

 • :uk: Přímo v hlavičce aplikace si nově můžete rychle přepnout jazyk uživatelského rozhrani - aktuálně podporujeme češtinu, slovenštinu a angličtinu. Chtěli byste jiný jazyk? Napište nám na podpora@biddingfox.com

 • :hammer_and_wrench: Ostatní změny se pak již týkají střev aplikace. Přepsali jsme nekteré části aplikace (zejm. Alerty a Dashboardy), aby byly rychlejší a umožnili nám další vylepšení, která do budoucna chystáme a opravili menší chyby v překladech uživatelského rozhraní.

Pokud máte nápady na nové funkce nebo se trápíte s těmi současnými, napište nám zde na fóru nebo na email podpora@biddingfox.com

2 Likes