GLAMI - materiál a jeho procentuální zastoupení

Materiálové složení uvádíme v 1 proměnné materiál a jednotlivé materiály jsou odděleny čárkou
Např.:

100% bavlna
80% bavlna, 10% elastan, 10 % polyester
20% polyester, 80% bavlna

GLAMI nově požaduje uvádět jak materiál, tak procentuální složení.
Jak toto pomocí regulárních výrazů udělat?

materiál polyester 20% materiál bavlna 80%
1 Like

Nejprve jen malá poznámka, že v Mergadu pro tyto účely připravujeme technické řešení, aby šlo procentuální složení do Glami feedu nastavit. Nyní je to ve fázi přípravy a v brzké době tuto možnost zpřístupníme.

Co se týká Vašeho dotazu, aby se např. z textu:

  • 20% polyester, 80% bavlna

vytvořil text:

  • materiál polyester 20% materiál bavlna 80%,

tak to lze docílit v Mergadu přidáním pravidla typu “Najít a nahradit”, kde zatrhnete checkbox, že chcete hledat jako regulární výraz a

  • do políčka Najít zadáte: (\d+\s*%)\s*(\w+)
  • do pole Nahradit zadejte: materiál \2 \1

Takhle se potom budou jednotlivé části textu přeskládávat:

Pozn.: ukázka je z regex101.com

1 Like

GLAMI avizovalo povinné nasazení materiálů do XML feedů. Termín se nám kvapně blíží. Přidávám proto odkaz na stránku blogu, kde TOP tým situaci kolem GLAMI průběžně sleduje. Jak to půjde dál uvidíme :smile:.

Ahojte,

nějaké nové info? Plánujete před startem měsíce předělat feed na Glami?

Dostal jsem echo od klienta, že materiály plní, já to kontrolova a mám problém.

Jde o to, že mají obecný feed pro Heureka.cz/sk, já z něj tvořím Glami.cz/sk (už historicky jsme to tak převzali a nikdy s tím nebyl problém)

na vstupu (Heureka feed) mám tohle:
image

ve výsledném Glami feedu, který si to přebírá, mi ale svítí jen:

materiál elastan

Tzn.

  1. zůstal mi ve feedu jen poslední uvedený materiál - elastan - bavlna zmizela (je přepsaná)
  2. zmizely údaje i (pod)elementy s procenty

Jelikož tam máme plno pravidel, nemůžu tam pustit original feed.

Můžete pomoct s vyřešením? Aby si script i z feedu “Heureka” bral tyto parametry, pokud ho sypu do “Glami” feedu? Nevím zda jste to řešili, ale pokud ano, jen na přenosu “Glami → Glami”, ne na “něco jiného → Glami”, je tak?

Díky za odpověď,

Petr

(edit: ten poslední PARAM je uzavřenej, jen jsem to blbě vyscreenoval)

1 Like

Ahoj, Petře,
Glami už z velké části funguje, ale stále to ladíme do finální podoby.

K bodu číslo 1. Programátoři to už nachystali a tento týden bude opraveno, aby se zobrazovalo více PARAM elementů při převodu. Tím se vyřeší tento problém.

K bodu číslo 2. Že se neukazují procenta, je způsobeno práve tím feedem pro Heureku na vstupu. Ve specifikaci tohoto feedu neexistuje element PERCENTAGE a proto ho ani MERGADO nerozpozná (protože na vstupu pracuje s Heureka feedem). Nicméně chápeme tento postup a proto u převodu Heureka → Glami bude element PERCENTAGE zachován. Toto vylepšení bude nasazeno spolu s opravou, o které jsem psal v bodu č. 1.

3 Likes

Jupííí! ušetří hromadu práce s převáděním feedu na nový zdroj.

Moc díky!

Petr

1 Like

Ahoj Petře,

před chvíli jsme nasadili úpravu, díky které je možné používat element PERCENTAGE i u vstupního Heureka formátu - a to stejným způsobem, jakým funguje i u formátu Glami (ke kterému reálně patří). Heureka žádný speciální význam elementu PERCENTAGE nedává, ale abychom našim uživatelům trochu ulehčili práci, rozhodli jsme se přidat podporu pro tento element i u Heureka formátu.

Pokud tedy ve vstupním feedu budete mít tuto strukturu:

<PARAM>
    <PARAM_NAME>Materiál</PARAM_NAME>
    <VAL>Bavlna</VAL>
    <PERCENTAGE>80 %</PERCENTAGE>
</PARAM>

… tak ji - i když vstupní formát bude nastavený na Heureku - MERGADO přetransformuje do elementu PARAM|Materiál|Bavlna s hodnotou 80 %.

Oceníme, když to vyzkoušíš a dáš nám vědět, jestli všechno funguje. :wink: Pokud to v Mergadu ještě není vidět, dej ručně přegenerovat export v Nastavení - Přegenerování - tlačítko Přegenerovat vše.

Za tým Mergada, Anička :woman_technologist:

4 Likes

Ahoj Aničko,

je to tam!
Ověřeno na CZ i SK (feed od klienta uploadnutý jako Heureka → MERGADO Glami)

image

Ještě jednou vám děkuju :slight_smile:

Petr

5 Likes