Google adwords dynamic remarketing SK

Poradí někdo, jak nastavit dynamický remarketing pro GOOGLE SK, když Google merchant nefunguje pro Slovensko, ale zároveň Google Adwords povoluje dynamický remarketing pro slovenský trh.

Jak produktový feed nahrát do Google Adwords?

Díky za rady!

Dobrý den,

display přímo nedělám, kolegovi jsem teď ale tvořil feed a nahrával ho do Adwords (stará verze, v nové to teď nemůžu najít):

Sdílené knihovny → Firemní údaje → vložení nového feedu typu “zdroj pro dynamický rmkt”.

Petr

1 Like

Děkuji za odpověď. Kam to nahrát vím, ale nevím CO nahrát. Na výběr tam jsou možnosti jako csv, xls atd. Pomocí Mergada ale generujeme XML feed a ten bychom chtěli nahrát. Máme v eshopu několik stovek položek a nemůžeme několikrát denně přepisovat XLS soubor a nahrávat na Google.

Je třeba mít CSV feed (nikoliv XML) jak chce AdWords.
Stačí, když si v Mergadu vytvořte nový feed, který bude mít na výstupu formát pro dynamický remarketing AdWords:

Více píšeme na našem blogu:

a případně ještě:

PS: Samotné nastavení v AdWords je třeba udělat na dvakrát:

  1. nejprve si uložíte výstupní feed z Mergada (stačí kliknout na odkaz pro zobrazení výstupní URL a feed se Vám stáhne do počítače), ten si přidáte do AdWords podle návodu z článku výše
  2. po prvním přidání feedu manuálně se Vám zpřístupní v AdWords možnost naplánovaných nahrávání z URL adresy, což si následně můžete nastavit a pak už data budou proudit z Mergada do AdWords automaticky.

Na blog jsme doplnili ještě návod, jak feed z Mergada v novém vzhledu AdWords nastavit pro automatizované načítání:

2 Likes

Díky moc za ten návod v nových AdW, nemohl jsem se tam k tomu dobrat :slight_smile:

Petr

2 Likes

Díky za rady! Udělal jsem podle návodu, bohužel GOOGLE SK soubor načetl a napsal, že "Jeden nebo více z vašich sloupců s vaším souborem dat nebo zdrojem nefunguje : PRICE_VAT|1 .
Díval jsem se do cvs souboru a tam je ve sloupci PRICE_VAT|1 normálně cena, například “81” . Kde může být chyba??

Problém vyřešen, sloupec se nesmí jmenovat PRICE_VAT|1 , ale pouze PRICE. Jen nechápu, proč MERGADO vyexportovalo soubor přímo pro Adwords SK dynamický remarketing, při kontrole nehlásilo žádnou chybu a přesto v souboru byl sloupec, který Adwords nebere… :face_with_raised_eyebrow:

1 Like

No on ten sloupec zbyl ze vstupu. Naštěstí je v Mergadu možnost nechtěné elementy (sloupce) pro výstupní feed skrýt:

Nezávisle na tom dám vědět vývojářům, jestli by se nemohly takovéto nevalidní sloupce skrývat automaticky v rámci převodníku formátů, ať se tím nemusí zabývat uživatelé. :wink:

1 Like

Zdravím, jak se v csv zbavit této hlášky respektive tohoto sloupce:
Jeden nebo více z vašich sloupců s vaším souborem dat nebo zdrojem nefunguje: :xid.

Michal

Pokud máte v Mergadu zvolen jako výstupní formát Google AdWords Dynamic Remarketing, tak tam sloupec :xid mít nebudete. Je tedy zapotřebí nastavit výstupní formát feedu pro dynamický remarketing.

Díky za odpověď. Už jsem na to přišel, problém byl v eportu csv. Automaticky jsem dával “stáhnout výstupní csv” v produktech, než jsem z návodu pochopil, že výstupní feed musím stáhnout z URL adresy.

1 Like