Google nákupy - zamítnutí kvůli dostupnosti

Dobrý den, mám problém s Google nákupy. Byly mi zamítnuty produkty, z tohoto důvodu: Example items for issue: Mismatched value (page crawl) [availability]

Jedná se o produkty, které sice nejsou skladem, ale na shopu mají dostupnost “Skladem - odesíláme do 3 dnů”. Jsou to tedy produkty, které objednáváme u dodavatele.

Můžete mi prosím poradit, jak to v MERGADO udělat, aby mi je Google schválil? Děkuji.

Podle popsané chyby máte špatnou hodnotu v elementu G:AVAILABILITY.

Více k této chybě a jak ji opravit, píše Google zde:

Tipuji, že u těch produktů posíláte hodnotu in_stock, ale správně by tam mělo být out_of_stock.

Zkrátka ve feedu by měla být shodná informace o skladovosti, jakou e-shop prezentuje na webu.

1 Like

Děkuji za reakci. Chybu právě chápu. Zde jde o to, že se jedná o produkty, které nejsou skladem, ale dostupnost je uvedena jako “Skladem - odesíláme do 3 dnů” proto je posíláme jako skladem, jiná možnost to posílat není.

Napadá Vás jak to vyřešit. Měli bychom tedy na shopu produkty udávat jako “Skladem” a pak by to nevadilo?

1 Like

Ano, pokud na eshopu bude informace pro zákazníky “skladem” a ve feedu také “skladem”, tak nebude mít Google k zamítnutí důvod.

Zda je to však vůči zákazníkům korektní informace, to už musíte zvážit. Já osobně beru jako skladem pouze takové zboží, které mohu ihned po objednávce expedovat. Pokud bych měl zboží s odesláním do 3 dnů, tak bych je jako “skladem” neuváděl, protože skladem reálně nejsou. :wink:

1 Like

Děkuji také se mi právě nechce zobrazovat jako skladem. Takže žádná jiná možnost není? Na Google nákupech jsou jen dva stavy? “Skladem” a “není skladem”?

Google má pro dostupnost celkem 4 stavy, viz: Dostupnost [availability] - Nápověda Google Merchant Center

Pro vámi popsaný stav, kdy můžete zboží expedovat za 3 dny mi přijde nejvhodnější použít v G:AVAILABILITY hodnotu backorder (doobjednávka) + zároveň musíte pro tento stav nastavit ještě G:AVAILABILITY_DATE (Availability date [availability_date] - Google Merchant Center Help) na hodnotu dnešek + 3 dny.

Pozn.: pro práci s datumem a časem v Mergadu mrkněte na náš článek: https://www.mergado.cz/blog/datum-a-cas-v-mergadu :wink:

1 Like

Děkuji za informace. Stejně si s tím moc nevím rady :frowning: nebyla by možnost se s Vámi za úplatu domluvit, že bychom se podívali přímo na ten náš feed a zkusili to poladit, aby to bylo ok?

Klidně napište na naši technickou podporu (MERGADO@MERGADO.cz) odkaz na konkrétní export, i bez úplaty můžeme poradit co a jak nastavit. :wink:

1 Like