Heureka omezila poskytování **statistických dat** uživatelům Mergada

Objevila se hlášení, že v Mergado keychain je hlášena chyba napojení na Heureku. Pro vysvětlení nejprve popíši, jak toto napojení funguje - uživatel vloží přihlašovací údaje. Mergado se jednou denně přihlásí, nechá vygenerovat potřebná data, stáhne je a vy je můžete používat. Například v:

  • analytice
  • aplikacích Heureka Watchdog, Data Owl, Bidding Fox…

Samotné Mergado funguje i bez tohoto propojení.

Co se stalo

Nově Heureka blokuje přihlašování aplikací do své administrace. Neblokuje však úplně všechny přístupy, ale jen určitou část. Proto se chyba neobjeví všude a nám chvíli trvalo identifikovat oč přesně jde.
Aktuálně tuto situaci řešíme přímo s pracovníky Heureky. O novinkách sice někdy informují předem, nicméně o tomto jsme informaci nezachytili, takže nebylo možné se připravit dopředu.

Opakuji, že samotné Mergado funguje i bez přístupů. Situace se týká nadstavbových funkcí.
Jakmile budeme mít další informace, napíši je sem. V mezičase doporučuji vyčkat. Osobně věřím v rychlé vyřešení situace.

Děkuji za pochopení.

3 Likes

Koukám, že řádky výše jsem napsal vcelku vážným tónem. Ten bych nyní rád zmírnil. Trable se statistikami se týkají jen části dat. V Mergadu se to tak projeví hlavně upozorněními, červenými hláškami, ty ale často znamenají, že sice nejsou k dispozici data všechna, ale přitom data pro fungování máme.

Uživatelé Bidding Foxu se nemusí bát, že jim bidding nefunguje. Může se ale stát, že se vám zobrazí hláška o chybějícím Ověřeno zákazníky a kreditu. i přesto, že to není aktuální informace. Bidduje se i tak.

Situaci stále sledujeme.

Situace kdy bidding může zlobit jsou tyto

  • nový e-shop, kterému se nepodařilo alespoň jednou stáhnout data z Heureky
  • e-shopu přibyly nové produkty o kterých ještě není v datech zmínka
1 Like

Doplním aktuální stav - problém byl identifikován a je řešen. Bude třeba programování, tak to ještě chvíli potrvá, ale je to na dobré cestě.
O vyřešení budu zde informovat.

Děkuji za pochopení.

Rád bych informoval o průběhu. Situace by měla být více méně vyřešena. To znamená, že MERGADO nasadilo v pátek ráno funkci, která by měla situaci řešit. Průběžně situaci sledujeme. Vypadá to na drobné ladění detailů, nicméně situace je mnohem lepší.

Tímto můžeme toto zde uzavřít. My budeme situaci dál průběžně sledovat.

Děkuji.

Asi to z mého posledního příspěvku nebylo zřejmé - situace by měla být vyřešena. Pokud Vás napojení Mergado Keychain bude zlobit, napište prosím na naši podpodu na MERGADO(zavináč)MERGADO(tečka)cz. Kuba to pomůže prověřit.

Děkuji.