Heureka product name

Dobrý den, jsem nový na mergadu. Zajímá mě heureka. Mám naimportováno 171 produktů. Mám eshop na opencartu jedna z prvnich verzi a feed pro heureku je na nic. Díky Vám mohu feed upravovat bez záasahu programátora, je to perfekt.

Potřebuji mít vždy jiný product name na heurece než na eshopu. Zkouším upravit název přes nastavení produktu a na vstupu je nazev z eshopu , pak zatrhnu že chci měnit napíšu nový název tak aby byl správný pro heureku, ale na výstupu mi pořád ukazuje produkt name jako na vstupu… Tak nevím co dělat… Nebo jestli mámpočkat než se propíše na heuréku?

Děkuji za nějakou odpověď.

1 Like

Hezké ráno,

  1. automatické přegenerování v Mergadu neproběhne hned. Ale můžete použít manuální přegenerování, aby se vám data ukázala na výstupu viz https://www.mergado.cz/faq-pregenerovani-dat
  2. Heureka stahuje feedy obvykle každé 2 hodiny. Jakmile přegenerujete data v Mergadu, bude ještě potřeba počkat, než Heureka stáhne feed a pak jí bude ještě nějakou dobu trvat, než zpracuje data. Kdy feed Heureka stáhla můžete zjistit v historii Mergada viz https://www.mergado.cz/vyuzijte-naplno-historii-exportu-v-mergadu
2 Likes

Děkuji, to jsem přesně potřeboval vědět.

1 Like

Dobrý den, mám pořád problém. feed je na výstupu ok, ale Heureka po více jak 30 ti hodinách načetla zatím 2 produkty z 6 co jsem upravil, abych ověřil že to funguje. Je to tak v pohodě a mám počkat déle nebo pořád dělám něco špatně?

Dobrý den,
můžete prosím přiblížit jak stav kontrolujete (co s čím porovnáváte)? Případně poslat ukázky?

Pokud myslíte např. že nabídky nejsou spárovány v produktových kartách, tak to může trvat několik dní.

Heureka načítá celý feed. Pokud jsou změny ve feedu, Heureka je dostala.

Sleduji pres vypis produktu na heurece, upravil jsem 8 produktů ve feedu a zatím se propsal jeden nebo dva nejsem si jistý. Před vstupem na mercado jsem měl zalistovaných 37 produktů, teď je jich 39… Nevím jak jinak vysvětlit. Můj problém byl product name, protože opencart je slabý co se týče heureky. Názvy jsem dal přesně podle specifikace nebo tak jak to mají konkurenti, kteří jsou zalistovaní.

Dekuji, takze ani napriklad v Čekající produkty nevidite ty dalsi upravene?

Pokud jsou napr. tech cekajicich nebo dalsich kategoriich nize s upravenym nazvem, tak zmenu Heureka zaznamenala a bud se s nimi jeste bude neco dit napr. pokud jsou v tech cekajicich, nebo bude potreba jeste nejaka uprava podle stavu, do ktereho spadly.

Jestli produkty nevidite s upravenym nazvem ani v jedne skupine, tak napiste na Heureku, ze upravy z feedu se na Heurece neprojevuji.

1 Like

No právě nejsou ty upravené produkty v žádné kategorii jen v té nespárované s názvem, který je na vstupu a ne ten který má být na výstupu.

Upravil jste PRODUCT i PRODUCTNAME?
Elementy by mely byt shodne, nebo PRODUCT obsahovat PRODUCTNAME

https://blog.heureka.cz/2018/11/20/lekce-3-productname-vs-product/

2 Likes

Ale ano, Názvy jsou stejné, akorát musím v heurece navíc uvést před název výrobce na konec barvu nebo rozměr… U proutěného zboží to není tak zásadní jako u elektroniky… Na heureku jsem psal, tak jsem zvědav. Pokud to nedopadne, je pro mě placení ,mergada zbytečné, když to nebude fungovat.

V příloze screen. Je to snad jasné oba názvy akorát nesmysl pro heureku, že je vyplněný výrobce. Stejně to mají i ti co jsou zalistovaní…

Dekuji za screenshot. Je na na nem videt, ze PRODUCT a PRODUCTNAME shodne nejsou

Uvidite co tedy odpovi z Heureky

Muzete si nastavit pravidlo, kde naplnite PRODUCT z PRODUCTNAME. At to nemusite u kazdeho produktu delat zvlast.

1 Like

Ano, právě odepsala heureka.

Tak jsem našla, kde je chyba. propisuje se zřejmě vše tak, jak má, jen si v Mergadu nastavte, aby se název z PRODUCTNAME přepisoval i do PRODUCT.

Ale to tedy nevím jak udělat, jsem absolutní amatér IT. :frowning:

PS: spoutu eshopu mají ale product name a product pojmenovany jinak… Protože heureka chce nesmysly nelogické… To samé když si na shoptetu nastavím svůj logický název zboží, tak pak musím udělat solo název i pro heureku s těma jejich nesmyslama ( výrobce, rozměr v názbu apod )

V odpovědi od Jirky o pár řádků výše máte screenshot, jak si máte pravidlo v Mergadu nastavit. To pravidlo bude automaticky do elementu PRODUCT dávat hodnotu z elementu PRODUCTNAME, tím pádem splníte, co po vás Heureka chce. :wink:

Postup tedy bude:

  • na stránce Pravidla → Přidat nové → vyplnit formulář tak jak poslal Jirka na screenshotu výše → uložit
  • potom v menu: Nastavení → Přegenerování → Přegenerovat změněné. :+1:

DĚKUJI, pravidlo jsem vytvořil a manuálně přegeneroval, dám pak vědět jak jsem dopadl.
Děkuji moc.

2 Likes

Import proběhl, ale pravidlo nefunguje. Přepíšu všechny producty manuálně - nemám jich tolik…
vyzkoušel jsem přepsat i název PRODUCT na výstupu a ten se do heureky propsal, takže tudy cesta povede.

Děkuji za snahu pánové :slight_smile:

Napadlo mě ještě, čirounáhodou kategorie nejde nějak upravit přes MERGADO aby se propsala jinak do feedu?

Kategorie (CATEGORYTEXT v případě Heureka formátu) jde upravit. Existuje na to několik možných postupů úpravy kategorií.

V zásadě jde v Mergadu upravit cokoliv, co je ve feedu. Včetně třeba smazání a přidání nových elementů, hromadných úprav například pomocí regulárních výrazů či běžných hromadných pravidel apod.

1 Like