Heureka Watchdog - pozice na produktové kartě a Bidding Fox

heureka
bidding
bidding-fox
watchdog

#1

Dobrý den, může mi někdo vysvětlit jak je možné že Bidding Fox pozná i topovanou pozici na Heurece (tak chápu z popisu nové funkce) a Heureka Watchdog neumí rozpoznat topovanou pozici (bylo mi řečeno, že heureka tuto informaci neposílá) a přehled - “Produkt má na kartě příliš nízkou pozici” díky topovaným pozicím neodpovídá realitě.


#2

Dobrý den,

dobrý dotaz. Obě aplikace jsou na sobě nezávislé a vytvářeli je různí vývojáři. Heureka Watchdog hlásí “produkt má příliš nízkou pozici” pouze na základě pozice podle ceny. Pozici podle biddingu Heureka sice posílá, ale pouze zprůměrovanou za poslední 3 dny, slovy Heureky:

Vaše pozice dle biddingu = průměrná pozice nabídky na detailu produktu, na kterou bylo za poslední 3 dny kliknuto. Př. byla-li nabídka na třetím místě v oranžovém boxu, uloží se 3, byla-li nabídka první hned pod oranžovým boxem se třemi nabídkami, uloží se 4, atd. Pokud na nabídku za 3 dny kliknuto nebylo, je to průměrná pozice za celou Kategorii, ve které se nabídka nachází. Př. v jedné kategorii má eshop 3 nabídky (A,B a C) - A zaznamenalo za 3 dny 3 kliky na 4., 6. a 5. pozici, zobrazí se 5, B měla jeden klik na 1. pozici (zobrazí se 1), na produkt C se nekliklo vůbec, zobrazí se průměr z A i B, tedy 4 ((4+6+5+1) / 4 = 4)

V reálu navíc tato informace u většiny produktů chybí (převážně u těch méně populárních, které nemají za 3 dny žádné prokliky, případně Heureka zasílá průměrnou pozici za celou kategorii, ale ta taky u většiny chybí). Heureka Watchdog se snaží odhalit nízkou pozici u všech produktů, navíc to dělá každý den, takže průměr za 3 dny není příliš směrodatný.

Bidding Fox, který vyvíjí firma Reglendo, pravděpodobně využívá jinou kombinaci signálů ze sortiment reportu, z měření konverzí a asi i z dalších zdrojů. Snaží se tedy podle svých algoritmů volit vlastní optimální strategii, jak produkt udržet v top pozicích na Heurece. Více by k Bidding Foxu mohl říct @jirka.


#3

Ahoj @dzanek(u),

je to tak jak píše @pavel (díky). Pozice v datech od Heureky je vážený průměr za tři dny. Bididing Fox pozici počítá pomocí jiných signálů, proto je možné, že se u těchto dvou aplikací data budou mírně rozdílná.

Když se podíváš např. do sortiment reportu a poté si stav zkontroluješ přímo na Heurece pozice může být jiná.

Jirka


#4