Historie práce s exportem

Ahoj,

nešlo by trochu poupravit terminologii v historii zpracování? Dneska jsem se snažil dohledat průběh jednoho zpracování a je to tam samé výstupní XML. Ale člověku není zcela jasné odkud to výstupní XML je. Kdyby to bylo pojmenované třeba XML z e-shopu, XML z MERGADO apod, tak by to bylo daleko srozumitelnější nemyslíte?

Díky za podnět a jsem zvědavý, jaký názor mají ostatní uživatelé, pokud sem napíší.

Za sebe můžu říct, že označení “vstupní” a “výstupní” pro data co vstupují do Mergada nebo z něj vystupují mi přijde celkem srozumitelné, protože se používá v celém Mergadu konzistentně a odhadem už několik let. Jsem na to tím pádem zvyklý. :slight_smile:

Viz třeba hned na úvodní stránce Přehled, kde je uvedeno: “Výstupní XML” a tady je jasné, že jde o výstupní data z Mergada, stejný termín je pak použitý v Historii a tím pádem se mi spojí, že jde o to samé. :wink:

1 Like

Luďku vstupní a výstupní by bylo taktéž v pohodě, ale já mám v historii jen samé výstupní, vstupní tam nikde nenacházím :slight_smile:

Je to tak. Doplním sem pro ostatní, co jsme si psali v emailu, že načtení vstupního XML pro MERGADO je zahrnuto pod pojem “Synchronizace produktů”, protože samostatně se tato událost neloguje a tak ji nemůžeme v Historii událostí zobrazit.

Ahojte, bolo by možné, aby sme pri histórii Import produktů videli u zmenených položiek o aké položky sa jedná a v akom elemente došlo k zmene?
Rada by som proste klikla na číslo a dopracovala sa k nejakému zoznamu :thinking:

Ďakujem

1 Like

Zajímavý nápad Jani, rovnou jsem se poptal našich vývojářů a nejde to s ohledem na obrovské množství dat, které by se muselo pro tyto účely ukládat. Ono se to nezdá, 52 produktů samo nic není, jenže u větších feedů a celkem u všech exportů a taky u každého přegenerování tohle ukládat, to by nedal asi ani Google. :wink:

Jinak pokud by ti taková informace stačila jednorázově, tak než si dáš přegenerovat data, stáhni si výstupní XML feed (nebo na stránce Produkty výstupní CSV). Potom přegeneruj celý export. Potom si stáhni opět výstupní XML (nebo CSV) a tyhle dva soubory potom snadno porovnáš např. i Total commanderem nebo mnoha textovými editory, které umí porovnat soubory podle obsahu. Změny tam krásně uvidíš.

1 Like

@janadzurickova Další varianta je využít element BFE_P_DAYS_AFTER_UPDATE z Bidding Fox Elements, který říká, kolik dní zpět byl produkt aktualizován.

Případně ještě element, který má info o tom kdy se změna ve feedu projevila BFE_P_UPDATED_AT.

1 Like

@ludekvolejnik ak mi Meragdo aktualizuje v noci XML feed automaticky a ráno mi to automaticky zase stiahne zbožák resp. sa pregeneruje znova tie zmeny predsa neuvidím alebo to chápem zle?

@jirka nad BFE som premýšľala ako o alternatíve, ale ak to u klienta nebudeme využívať aj na niečo iné tak mi za to platiť nebudú :confused: každopádne ďakujem za hint

1 Like

Jasně, pokud se přegenerování provede vícekrát, tak dílčí změny neuvidíš. Jestli potřebuješ sledovat změny průběžně, tak bys musela na výstupní URL nasadit nějakou službu, která bude feed pravidelně stahovat a ukládat a potom si jen zobrazíš rozdíly v čase, kde tě to bude zajímat.