Hodnota elementu "XY" obsahuje méně znaků jak XY

Dobrý den,
mám dotaz, spíše si jdu pro radu, “jak na to”. Mám element, textový, třeba název produktu či URL adresu. Chci najít všechny produkty, které v názvu mají 3 a méně znaků. Nebo na opak, mají v názvu více jak 300 znaků. No a nevím, jak takové produkty definovat a dohledat. Co se týče pravidel, tam je to OK. Ale co se týče definování produktů, které odpovídají podmínce, tak nevím, jak na to. MERGADO má funkci “je menší nebo rovno než, je větší nebo rovno než”, ale to mi funguje jen na číselnou hodnotu, ne na počet znaků v textové hodnotě. Řešil to někdy někdo z vás? Pokud ano, jak jste takové produkty definovali přes MERGADO? Díky moc všem za tipy.

Ahoj Peti,
to by mělo jít snadno pomocí regulárních výrazů, které MERGADO zvládá na jedničku, konkrétně:

  1. najít všechny produkty, které v nějakém elementu mají 3 a méně znaků, použij u hledání typ “obsahuje regulární výraz” a zadej tam: ^.{0,3}$
    (slovy by se to dalo vysvětlit jako: od začátku řetězce jakýkoliv znak vyskytující se 0 až 3 krát do konce řetězce)

  2. pro dohledání produktů, co mají v nějakém elementu více jak 300 znaků: ^.{300,}$
    (slovy: od začátku řetězce jakýkoliv znak vyskytující se nejméně 300 krát do konce řetězce)

Koukám, že na tohle máme issue už nějaký ten pátek. Přidal jsem :thumbsup: do boje o zájem vývojářů.
Děkuji Peťo.

Kluci díky, já tušila, že nějak přes ty reguláry půjde. Ale nejsem v nich kovaná. Díky Luďo.

2 Likes

MERGADO má nové typy výběrů podle počtu znaků! Už nemusíte znát regulární výrazy, abyste zjistili, jestli je v nějakém elementu text větší/menší/nebo roven určitému počtu znaků. :wink:

2 Likes