Hodnoty do jiného elementu

Dobrý den,
ve vstupním feedu mám parametry produktu takto “zanořené” v PARAM.
Jak hodnoty z těchto parametrů vložit do jiného Elementu?
(Alza po mně vyžaduje tyto hodnoty mít v Elementu například pro výšku obalu “PARAMETR_7152”
Vytvořit element PARAMETR_7152 nemám problém, ale dostat hodnotu z příslušného PARAM mi nejde.
image

1 Like

Předpokládám, že export je vytvořený v MERGADO 2, tam je nejlepší použít pravidlo typu “Nastavit parametry produktů”, kde na levé straně budou názvy parametrů a na pravé straně proměnné, které budou odkazovat na konkrétní hodnotu (budou obsahovat úplnou cestu strukturou feedu až k požadované hodnotě).

Příklady:

  • Cesta k hodnotě (element-path) pod parametrem věk by vypadala takto:
    %PARAM { PARAM_NAME = "věk" } | VAL%
    Pozn.: tady jsem použil podmínku =, protože chci najít přesný název parametru. Jinak malé v ve slově věk je v pořádku, protože na velikosti písmen nezáleží.

  • Cesta k hodnotě (element-path) pod parametrem délka by vypadala takto:
    %PARAM { PARAM_NAME ~ "délka" } | VAL%
    Pozn.: tady jsem použil podmínku ~, což znamená obsahuje a lze tak vyhledat jen podle části názvu parametru.

  • Cesta k hodnotě (element-path) pod parametrem šířka by vypadala takto:
    %PARAM { PARAM_NAME ~ "šířka" } | VAL%

  • atd.

Ukázka:

3 Likes

U exportu (MERGADO2) vidím různé typy pravidel, ale “Nastavit parametry produktů” tam nemám. Možná proto, že export je Shoptet. Strukturu na vstupu mám podobnou jako výše

Jako pravidlo jsem tedy použil Hromadné přepisování dle hodnot, ale nic to neudělá :frowning:



Tak nevím :frowning:

Pravidlo “Nastavit parametry produktů” tam není k dispozici proto, že výstupní formát nemá parametry (ve své specifikaci), případně je na výstupu vlastní formát, ve kterém nejsou parametry namapované. :thinking:

U Shoptet formátů, které máme v MERGADO Editoru předchystané, tak tam pravidlo Nastavit parametry produktů použít jde (je tam :slight_smile: ).


Tady bude problém nejspíš v tom, že na pravé straně pravidla pro hromadné přepisování hodnot, kde máte cestu k hodnotě parametru Barva profilu, tak tam máte malé “b”, ale podle screenshotu výše je vidět, že tam má být velké “B”. V těchto případech je zapotřebí dodržovat velikost písmen (tady je MERGADO Editor na velikost citlivý).

Pokud by tam byl ještě nějaký další problém, napište nám na náš support email odkaz na pravidlo, podíváme se na to.