Hromadná změna jednotlivých tagů

param
productname
elementy
feed

#1

Ahoj,
potřebovali bychom ve feedu hromadně přepsat PRODUCTNAME u všech produktů. K dispozici máme .csv nových hodnot tagu PRODUCTNAME společně s EANem, podle kterého bychom chtěli tyto hodnoty trvale upravit. Jaké je pro toto řešení?

Jan


#2

Ahoj @jankymlicka, tohle v Mergadu nyní nejde.

Jedině, že by v tom přejmenování byl nějaký systém, který by šel v Mergadu nastavit pomocí výběrů a pravidel. Typicky doplnění názvu výrobce na začátek názvu produktu, něco najít a nahradit, případně přidat do názvu informace, které by šlo vzít z ostatních elementů feedu. Tohle všechno by šlo v pohodě.

Pokud v přejmenování systém není, Mergado s tím nepomůže a zkusil bych se obrátit na tvůrce e-shopového řešení, jestli by šlo přejmenovat zboží už na straně e-shopu.


#3

Jde to udělat pomocí hromadného pravidla s názvem “hromadně přepsat hodnoty”. Musíte mít EAN kódy ve vstupním XML, ty u tohoto pravidla můžete hromadně předvyplnit, ale pak musíte ke každému EANu ručně doplnit PRODUCTNAME. Dokážu si to představit vyplňovat u desítek možná u pár stovek produktů. Pokud by produktů bylo víc, půjde tomu, kdo to bude dělat, o zdravý rozum.

Osobně bych zkusil dostat nové PRODUCTNAME hromadným importem do libovolného elementu přímo v e-shopu. Když byste dokázal naplnit importem v e-shopu třeba PARAM|Nazev, který v e-shopu nebudete v detailu produktu vypisovat, dokážete z něj v Mergadu naplnit PRODUCTNAME. Prostě jakýmkoliv nedestruktivním způsobem dostat ty názvy do vstupního XML.


#4

Této možnosti jsme si vědomi, ale není to pro nás vhodná varianta. Potřebovali bychom nějaký hromadný import, větší možnost automatizace tohoto kroku. Ideálně se samozřejmě vyhnout ručnímu přepisování…

Jedná se o globální feed, kde každá úprava stojí životy několika indických pracovníčků. Tohle nechceme mít na svědomí!