Hromadná změna jednotlivých tagů

Ahoj,
potřebovali bychom ve feedu hromadně přepsat PRODUCTNAME u všech produktů. K dispozici máme .csv nových hodnot tagu PRODUCTNAME společně s EANem, podle kterého bychom chtěli tyto hodnoty trvale upravit. Jaké je pro toto řešení?

Jan

1 Like

Ahoj @jankymlicka, tohle v Mergadu nyní nejde.

Jedině, že by v tom přejmenování byl nějaký systém, který by šel v Mergadu nastavit pomocí výběrů a pravidel. Typicky doplnění názvu výrobce na začátek názvu produktu, něco najít a nahradit, případně přidat do názvu informace, které by šlo vzít z ostatních elementů feedu. Tohle všechno by šlo v pohodě.

Pokud v přejmenování systém není, MERGADO s tím nepomůže a zkusil bych se obrátit na tvůrce e-shopového řešení, jestli by šlo přejmenovat zboží už na straně e-shopu.

1 Like

Jde to udělat pomocí hromadného pravidla s názvem “hromadně přepsat hodnoty”. Musíte mít EAN kódy ve vstupním XML, ty u tohoto pravidla můžete hromadně předvyplnit, ale pak musíte ke každému EANu ručně doplnit PRODUCTNAME. Dokážu si to představit vyplňovat u desítek možná u pár stovek produktů. Pokud by produktů bylo víc, půjde tomu, kdo to bude dělat, o zdravý rozum.

Osobně bych zkusil dostat nové PRODUCTNAME hromadným importem do libovolného elementu přímo v e-shopu. Když byste dokázal naplnit importem v e-shopu třeba PARAM|Nazev, který v e-shopu nebudete v detailu produktu vypisovat, dokážete z něj v Mergadu naplnit PRODUCTNAME. Prostě jakýmkoliv nedestruktivním způsobem dostat ty názvy do vstupního XML.

2 Likes

Této možnosti jsme si vědomi, ale není to pro nás vhodná varianta. Potřebovali bychom nějaký hromadný import, větší možnost automatizace tohoto kroku. Ideálně se samozřejmě vyhnout ručnímu přepisování…

Jedná se o globální feed, kde každá úprava stojí životy několika indických pracovníčků. Tohle nechceme mít na svědomí!

dobrý den jak doplním výrobce na začátek nazvu produktu

V pravidle nastavit toto

1 Like

díky

1 Like