Jak dostat do exportu v Mergadu 💰 cenu nejlevnějšího konkurenta

Mít přímo v exportu v Mergadu :moneybag: číslo s cenou nejlevnějšího (druhého nejlevnějšího atp.) konkurenta se může hodit. Třeba pro pokročilé řízení biddingu, pricing i další marketérské fígle. Navážu tedy na návod Jak dostat do exportu v Mergadu cenu konkurenčního e-shopu a ukážu vám, jak na to.

Co budeme potřebovat & příprava dat

Potřeby jsou stejné jako návod viz odkaz výše. Stejně tak první část pracovního postupu. :arrow_right: Pokračujte proto na uvedený návod a až narazíte na :exclamation::exclamation: dvě ikony červených vykřičníků za sebou, vraťte se sem zpět. Návod jak dostat do exportu cenu konkrétního konkurenta zde.

Pracovní postup

:exclamation::exclamation: Vítejte zpět. Navážeme na návod v bodě 4. V exportu tedy máte zapnuté aplikace :fox_face: Bidding Fox, :pen: Bidding Fox Elements, zapnutý element BFE_S_H_PRICE_POSITIONS a ten obsahuje data.

  1. Na stránce Elementy vytvořte element XPOSITION_P1_PRICE_VAT.
  2. Na stránce Proménné vytvořte proměnnou POSITION_P1_PRICE_VAT a to tak, že z elementu BFE_S_H_PRICE_POSITIONS budete parsovat regulárním výrazem ^1\|[^|]+\|([^|]+). Viz ukázka na obrázku.
  3. Na stránce Pravidla vytvořte pravidlo typu “přepsat” a do elementu XPOSITION_P1_PRICE_VAT naplňte hodnotu proměnné POSITION_P1_PRICE_VAT.

A to je celé.
Nově se Vám v exportu v elementu XPOSITION_P1_PRICE_VAT objeví číselná hodnota ceny nejlevnějšího konkurenta, který s Vámi sdílí stejnou produktovou kartu na Heurece. Postup platí jak pro Heureka.CZ, tak Heureka.SK s tím, že měny jsou v CZK resp. EUR. Toto číslo můžete např. porovnávat s vlastní prodejní cenou včetně DPH v elementu PRICE_VAT. Využití je vcelku široké - příklady si ukážeme v některém z mých příštích příspěvků.

Něchť Vám @group_feedmarketing data dobře slouží!

1 Like

Jak dostat do exportu :two_hearts: CENU druhého nejlevnějšího konkurenta

V předchozím příkladu jsem ukázal, jak do exportu dostat cenu nejlevnějšího konkurenta z produktové karty. Co když ale potřebuji získat cenu druhého nejlevnějšího? Postup je stejný. Liší se pouze v těchto bodech:

  1. Název nového elementu bude XPOSITION_P2_PRICE_VAT.
  2. Název proměnné bude POSITION_P2_PRICE_VAT a parsovat ji budete regulárním výrazem: \|\n2\|[^|]+\|([^|]+).
  3. Pravidlem zapíšete proměnnou POSITION_P2_PRICE_VAT --do elementu–> XPOSITION_P2_PRICE_VAT.

To je celé.
Obdobně můžete parsovat informace o 3. 4. 5… konkurentu v pořadí a zapisovat je do elementů. Je to vlastně taková stavebnice, ze které si postavíte, co potřebujete :wink:.

Jak dostat do exportu :purse: NÁZEV nejlevnějšího konkurenta

Někdy nepotřebujete vědět pouze za kolik Váš nejlevnější konkurent v kartě na Zboží.cz či Heurece prodává, ale chcete vědět také kdo to je. Postup je stejný jako v prvním příspěvku této stránky. Liší se pouze v následujících bodech:

  1. Název nového elementu bude XPOSITION_P1_COMPETITOR .
  2. Název proměnné bude POSITION_P1_COMPETITOR a parsovat ji budete regulárním výrazem: ^1\|([^|]+) .
  3. Pravidlem zapíšete proměnnou POSITION_P1_COMPETITOR --do elementu–> XPOSITION_P1_COMPETITOR .

To je celé.
Do elementu se Vám zapíší textové řetězce s názvy prodejců. Nejsou to jen domény, ale často rozšířené obchodní názvy. Mohou obsahovat i čárky, pomlčky a podobně.