Jak dpolním velikosti do svého feeed upro Heureku, děkuji

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak docpat do feedu pro heureku, export vleikostí. Mám eshop postavený na eshopu rychle. Děkuji za rady. Kroužel

Dobrý den,
jsou velikosti zmíněny v Description nebo v jiném elementu feedu?

Případně jde získat například tabulku, ve které by byl ITEM_ID nebo PRODUCT nebo URL adresa produktu a velikost?

Dobrý den. V popise nejsou. Právě neívm kde je mám najít… Tabulky lze získat mám ji v cs. POradíte jak prosím

P. S Děkuji za odpoved. Tabulky mám Id produktu jenže eshopu rychle míšto velikosti ve feedu (xL) uvádí tzv čísleník vlastností tzn je tam 4-58. Jinak nevím zda jsou velikosti zmíněny v jiném elementu myslím se ipřávě, že ne.

šlo by to naplnit na zákaldě Eanu bych mohl do sxcelu někam doplnit velikosti. Pomohlo by to

Možné varianty řešení:

  1. Pokud se velikosti s číselníkovými hodnotami propisují do nějakého elementu feedu. Šlo by použít pravidlo Hromadné přepisování podle hodnot. V pravidle se dá nastavit: “pokud je element číselníková velikost 1, naplň element PARAM|Velikost hodnotou XL” apod.
  2. Pokud máte hodnoty velikost v tabulce, a jednotlivé produkty jsou v ní unikátně označeny nějakým elementem (a tento element je i ve feedu v Mergadu), třeba i EANem, jde použít pravidlo pro import datového souboru, kde v prvním sloupci bude párovací element (u vás EAN), v dalším sloupci už by stačilo mít jen velikost (název sloupce ideálně v podobě, v jaké má být ve výstupním feedu, pravděpodobně PARAM|Velikost).

U importu CSV je problematické, že je to jednorázová akce. Když vám přibudou nové produkty, budete muset procedůru zopakovat s čerstvou tabulkou s EANy a velikostmi, jinak nové produkty ve feedu nebudou mít velikosti.

MERGADO umí importovat datové soubory i z URL adresy, takže pokud by se vám podařilo vytvořit tabulku v Google Sheets nebo jinde online, která by se aktualizovala automaticky, MERGADO by bylo schopné si stahovat čerstvá data při každém přegenerování feedu, které probíhá několikrát denně.

  1. Ještě další nápad na řešení je, když by bylo možné si velikosti už v E-shopu rychle propsat do nějakých dat, co jdou do feedu (třeba do Description) a pak data mít ve feedu rovnou a jen je pravidlem najít a doplnit do správného elementu.

Děkuji za zpětné info. Napadlo mě to nyní dopsat do PARAM\Velikost také řešení?

1 Like

Pokud se to propíše do XML feedu, tak ano.

ok díky za info.
Já když pustil export v noci do feedu tak mě naskočil odalších 5000 položek a hlavně 4000 chyb ,ej to boj:)