Jak nastavit časovač pro skrývací pravidlo?

Nejen Janka se nás dříve ptala, jak nastavit časový plán aplikování u Skrývacího pravidla. Dotazy na toto téma se čas od času opakují.

Skrývací pravidlo v Mergadu tuto možnost zatím stále nemá. Naštěstí to má řešení:

Časový plán aplikování pravidla si nastavíme u nějakého jiného pravidla, třeba přepisovacího, které bude podle časového plánu nastavovat hodnotu do pomocného elementu, podle kterého pak budeme skrývat produkty. :mechanic:

Co je k tomu zapotřebí:

  1. na stránce Elementy si přidáme nový pomocný element SKRYJ a vypneme u něj generování do výstupního feedu (bude nám sloužit jen v rámci Mergado editoru)

  2. na stránce Pravidla si přidáme nové přepisovací pravidlo, kterým si do pomocného elementu SKRYJ uložíme třeba jedničku, podle toho pak budeme produkty řízeně skrývat v různé dny nebo časy

  3. u pravidla si nastavíme časový plán, kdy se má aplikovat:    Například budeme chtít skrývat produkty každou sobotu a neděli, nastavíme si tedy časový plán na každý víkend:

  4. teď už jen na stránce Produkty vytvoříme výběr na výstupní data, kde v pomocném elementu SKRYJ bude jednička:

  5. a přidáme skrývací pravidlo, které budeme na tento výběr aplikovat:

Hotovo, vytvořili jsme si časový plán pro skrývání vybraných produktů. Konkrétně se podle našeho příkladu budou skrývat každý víkend. :slight_smile:

:bulb: Tip: Pokud potřebujete ještě sofistikovanější nastavení datumů, můžete si na projektu zapnout aplikaci Bidding Fox Elements, která umí přidat do feedu elementy s datumem, časem, počty dnů, apod. a tyto elementy pak můžete používat ve výběrech produktů.

4 Likes