Jak ověřit Scraping Camel pomocí DNS

V tomto článku jsem vysvětlil proč je potřeba ověřit přístup Scraping Camela k e-shopu. Nyní si ukážeme, jak toto ověření nasadit pomocí DNS TXT záznamu.

O DNS záznamech

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace…

Pro nás netechniky - abychom si nemuseli pamatovat a zadávat IP adresy, vznikl systém, který umožňuje používat textové zápisy. DNS záznamy mají více typů. Např. A, MX, AAAA, CNAME záznamy a další. Nás budou zajímat TXT záznamy.

Ověření Scraping Camel přes DNS

Ověření provedete tak, že u správce domény (obvykle webhosting) vytvoříte nový DNS záznam typu TXT s hodnotou, kterou Vám Scraping Camel vypíše v průvodci založením nového webu.

:warning: POZOR! Dodržujte subdomény! Pokud vytváříte v aplikaci Scraping Camel web např. www.scrapingcamel.com jako já na ukázce výše, musí být TXT záznam pro subdoménu www. Celým www.srcapingcamel.com. Nikoliv pouze srcapingcamel.com bez www na začátku :exclamation:

Jak DNS záznam nastavit

Toto se liší dle administrace vašeho webhostingu. Ta obvykle obsahuje část věnovanou správě domén a podčást nastavení DNS.

Jak ověřit, že je DNS záznam vytvořen

Ověření webovou aplikací

On-line je dostupný tento nástroj Google. Zadejte doménu (včetně případného www na začátku) a nástroj vrátí nalezené DNS záznamy. Pokud ověřovací TXT záznam nenajde a vytvářeli jste jej před chvílí, počkejte a udělejte kontrolu opětovně. Webhostingy obvykle DNS záznamy cachují a změny se projeví až s prodlevou. Prodleva bývá od 15 do 60 minut.

Ověření v příkazové řádce

Uživatelé Linuxu mohou použít příkaz:

dig www.domenavcetnesubdomen.com txt

Terminál vypíše nalezené TXT záznamy.