Jak smazat parametr?

Hezký den, mám dotaz - v Mergadu 2 nevím, jak na smazaní parametru. Našla jsem jen možnost, v sekci Elementy, kdy se mi ale skryjí produkty “Skrýt produkty s hodnotou”. Já ale chci smazat celý parametr. Např.
na fotce potřebuji, aby Materiál pouzdra jako parametr se ve výstupu nevyskytoval. Děkuji!

1 Like

V MERGADO 2 musíte (prozatím, než se to vyřeší lepším způsobem) přepsat hodnotu v NAME i VALUE konkrétního parametru na nic, tedy aby byla hodnota prázdná. To můžete udělat dvěmi přepisovacími pravidly, prvním přepíšete NAME a druhým VALUE.

Ukázka:

A v těch pravidlech prostě jen není nic vyplněno v poli pro novou hodnotu:

1 Like

Díky za odpověď, chápu to. Jen ale bude potřeba takto upravit cca 40 parametrů. Znamená to 40 pravidel pro NAME a 40 pro VALUE? Opravdu by to nešlo nějak jednodušeji? :slight_smile:

Jak jsem psal, do budoucna to půjde snadněji. :wink:

V tuto chvíli by se pro usnadnění mohl použít třeba regulární výraz pro názvy parametrů nebo nějaká jiná podmínka, kdy všechny názvy parametrů uvedete už v rámci jednoho pravidla.

Konkrétně jak je na screenshotu vidět ten zápis cesty pro element (element-path):
PARAM { NAME = "ParametrXY" } | NAME
tak v části NAME = "ParametrXY" můžete napsat doslova výběr elementů.

Pokud je jich pár (jednotky) například takto:
NAME ~ "ParametrXY|Materiál|Objem|Další parametr"

Pokud jsou jich desítky, spíše bych použil výběr výčtem:
NAME IN ("ParametrXY"; "Materiál"; "Objem"; "Další parametr")

Lze si pomoci i regulárním výrazem:
NAME ~ ".*e.*" vybere všechny názvy, které obsahují písmenko e (to jen pro příklad, né, že by se tohle přesně hodilo)

Finální cesta pro element (element-path) tedy může obsahovat výše uvedené “výběry”, celé to potom bude vypadat např. takto:
PARAM { NAME IN ("ParametrXY"; "Materiál"; "Objem"; "Další parametr") } | NAME

A pro hodnoty těchto parametrů ve druhém pravidle použijete stejnou cestu, jen na konci bude VALUE:
PARAM { NAME IN ("ParametrXY"; "Materiál"; "Objem"; "Další parametr") } | VALUE.

3 Likes

perfektní! Děkuji moc!

Dobrý den, zase já. Jen nyní mám problém s průchodem pravidly, konkrétně u pravidla s VALUE:
( Neprochází aplikace pravidel. Potíže způsobuje pravidlo [Odstraneni param value].)

Zápis (uvozovky, středníky) by měl být v pořádku, je to tak stejně u pravidla s NAME, a to prochází…
Děkuji!

Dobrý den, kolega Volejník má dovolenou a tak si dovolím reagovat já :wink:
Již jsem předal info vývojářům, aby se na toto podívali. Dle předběžné informace, je chyba na straně aplikace. Nastavení pravidla je tedy v pořádku.
Chyba bude opravena hned v rámci následujícího release.

2 Likes

Dobrý den,

tak kolega vývojář se nakonec ještě díval detailněji, kde je chyba a nakonec na to přišel.

Chyba je v pořadí aplikace pravidel pro smazání hodnot a názvů parametrů.
Správně je totiž třeba nejprve smazat samotnou hodnotu (VALUE) a teprve druhým pravidlem smazat název parametru (NAME).

Je tedy třeba zajistit prohození pořadí aplikace pravidel.

Kolegovi Volejníkovi dám vědět, aby aktualizoval návod, který Vám zasílal.
Omlouvám se za nedopatření.

Důležitá poznámka:
Aby to nebylo tak jednoduché :wink: , tak jsme při řešení problému přišli ještě na jinou chybku :frowning: , která způsobuje, že při změně pořadí pravidel se tato sice již v pořádku aplikují, ale do exportu se pak propisují i nesprávné parametry s prázdnou hodnotou. Takovéto parametry však mají být na výstupu skryté.

Na stránce Elementy (viz screen níže) je vidět, že se tyto elementy PARAM_NAME a VAL se nemají exportovat, ale právě chyba způsobila, že se tyto exportují s prázdnou hodnotou.

Řešení:
Opravu zajistíme v rámci release, který bude příští týden ve středu. Do té doby je možné situaci vyřešit vytvořením “dočasného pravidla”, které zajistí smazání těchto nežádoucích “prázdných parametrů” následujícími pravidly. Viz screeny:

  1. Pravidlo - smazání elementu PARAM | VAL


  1. Pravidlo - smazání elementu PARAM | PARAM_NAME:

Po opravě v rámci release si můžete tyto dočasné pravidla smazat, jelikož již nebudou potřeba.

1 Like

Dobrý deň,

Postupoval som podľa tu uvedeného návodu, ako zmazať parameter. Najskôr som skúsil s jedným a skutočne zmizol z výstupného feedu, ale po aplikácii pravidiel dostávam toto varovanie:

  • Pravidlo Zmazanie PARAM VALUE: Pre element-path PARAM { NAME IN ("Diaľkové ovládanie súčasťou balenia") } | VALUE nebolo možné vytvoriť hodnotu. Skontrolujte prosím, či sú všetky podmienky v uvedenom element-path splnené vo všetkých produktoch výberov daného pravidla. Tzn. napríklad ak je vo výbere nejaký produkt bez parametra PARAM_NAME = "Farba", tak v element-path neuvádzajte podmienku { PARAM_NAME = "Farba" }.
  • Pravidlo Zmazanie PARAM NAME: Pre element-path PARAM { NAME IN ("Diaľkové ovládanie súčasťou balenia") } | NAME nebolo možné vytvoriť hodnotu. Skontrolujte prosím, či sú všetky podmienky v uvedenom element-path splnené vo všetkých produktoch výberov daného pravidla. Tzn. napríklad ak je vo výbere nejaký produkt bez parametra PARAM_NAME = "Farba", tak v element-path neuvádzajte podmienku { PARAM_NAME = "Farba" }.

Je toto v poriadku?

Ďakujem.

Trubíni

1 Like

Varování se zobrazují proto, že se pravidla aplikují na všechny produkty, tedy i na takové, které parametry nemají.

Řešením je vytvořit VSTUPNÍ výběr produktů, který tento parametr obsahuje (PARAM | NAME = "Diaľkové ovládanie súčasťou balenia") a aplikovat pravidla pouze na něj. :wink:

Jen doplním, že :point_up_2: výše :point_up_2: uvedené postupy pro skrytí parametrů se hodí například pro formát Mall marketplace.

Třeba když chcete skrýt všechny parametry kromě dvou: barvy (COLOR) a materiálu (MATERIAL), můžete jako cesty k elementům (element-path) použít:

  1. pro smazání, resp. skrytí hodnot parametrů:
    PARAM { NAME NOT IN ("COLOR"; "MATERIAL") } | VALUE

  2. pro smazání, resp. skrytí názvů parametrů:
    PARAM { NAME NOT IN ("COLOR"; "MATERIAL") } | NAME

2 Likes

Zkouším podle tohoto návodu smazat parametr Veľkosť, farba, prevedenie. Smazání hodnot VALUE je OK, ale pravidlo pro smazání názvu parametru mi hlásí chybu: “Zadejte validní elementh-path”.
Přehlédla jsem něco v těchto návodech, co mám upravit?

2 Likes

Podle našich vývojářů je problém v tomto:

V cestě k elementu (element-path) je špatně NAME , protože NAME (jakože PARAM | NAME ) v projektu neexistuje a ten vnořený element má být PARAM_NAME :wink:

1 Like

Dobrý den @ludekvolejnik, už máte nějaké jednodušší schéma pro skrytí jednotlivých parametrů?

Děkuji.

1 Like

Ano @jakubhojka , stačí v pravidle typu Nastavit parametry produktů napsat název parametru bez uvedení jeho hodnoty. Takový parametr bude pravidlem smazán (včetně všech jeho hodnot).

Ukázka:

2 Likes

Děkuji, @ludekvolejnik

2 Likes