Jak vytvořit cenové hladiny ve feedu pro Nákupy

Ahojte,

měl bych dotaz, zda někdo nenajde elegantní řešení:

Mám feed na GMC od klienta, ve kterém už je (správně) hodnota “XXX CZK” i s měnou prodeje.
Na Heurece, Zboží atd., mi jde v pohodě udělat výběr zboží dle cenových hladin (100-200;200-300;300-500 atd.) protože v elementu je čistá numerická cena. Nyní jsem chtěl znovu oštítkovat kampaně pro Nákupy dle ceny.

U jiného klienta je problém ten samý, jen posílá cenu bez DPH do feedu a potřebuji výpočtem cenu zvýšit o 21% a zaokrouhlit.

Bohužel ale pravidla výběrů “větší než” “menší než”, “výpočet” atd. s tímto elementem neumí pracovat, protože obsahuje už text (CZK) a bere to jakoby jako string, ne jako číslo.

Jediné co mě napadlo, je mít za sebou 4 pravidla:

  1. v G:PRICE - najít + nahradit " CZK" → “”
  2. mít výběry, které sice MERGADO ukazuje jako prázdné při brouzdání, ale pokud množinu ve výběru script vyhodnocuje až v momentě aplikování, produkty by už u sebe neměly mít “CZK” a měly by se do výběrů zařadit. ?
  3. Custom label hromadně oštítkovat dle cen (případně u druhého klienta přepočítat ceny a zaokrouhlit)
  4. Přepsat G:PRICE zpět na “%G:PRICE% CZK”

mám v bodě 2 pravdu a výběry se mi naplní produkty, když začnou v průběhu aplikování pravidel feedu podmínku splňovat? a má to cenu dělat takhle? Měli byste prosím něco elegantnějšího? :slight_smile:

a do workflow by bylo fajn přidat, kdyby např. stabilní jednotku (CZK, EUR atd.), která je v daném elementu všude ve feedu za číslem, script ignoroval a dalo se s tím matematicky pracovat → to by bylo fajn. :slight_smile:

Krásný den všem!

Petr Hlavica,
Better

Dobrý den, Petře,

výběry dle ceny by Vám měly fungovat i v případě, že tam máte uvedenu měnu. Pokud se tak neděje, hoďte nám prosím do mailu název eshopu a my na to mrknem. Zkoušel jsem to teď na několika exportech a filtr v pořádku fungoval.

A s tím výpočtem by bylo asi nejlepší vytvořit proměnnou pomocí reguláru, kde by se Vám vybrala pouze cifra a tu pak výpočetním pravidlem vynásobíte *1,21 a měna Vám tam zůstane.
Pokud je potřeba to dovysvětlit nebo nastavit, opět bych Vás poprosil o konkrétní případ do mailu.

(Obecně však klienti v různých případech používají to, že vytvoří nějaký svůj osobitý element, který daný zbožák nezná a do něhož vloží hodnotu původního elementu, kterou pak různě ohýbají… Kdyby v tomto případě, který popisujete, nefungovalo filtrování cen, vytvořil bych si nový element, třeba CENA, do něj přesunul hodnotu G:PRICE, dalším pravidlem usekl CZK a filtroval bych podle výstupní hodnoty elementu CENA.)

Zdravím!

Jakub, MERGADO

1 Like

Petře, já bych si vytvořil element CENA, naplnil si ho či upravil, jak potřebuji a nastavil výběry podle tohoto elementu, který bych nastavil jako skrytý, aby nešel do výstupního XML feedu.

Jakube, Vladimíre, díky oběma za odpovědi,

Já jsem trochu popletl vzorec a měl v něm chybu, takže chyba, že by to nebralo číslo bez CZK se nepotvrdila - omlouvám se za plašení, bylo to způsobeno špatným znaménkem co jsem importoval a množiny se vylučovaly.

Ale vůbec mi není líto, že jsem se zeptal :slight_smile:

Náhradní element, který pak skryji se mi bude hodit i tak na jinou věc takže moc díky oběma za doporučení - mám řetězec feedů, kde se měnily pravidly určité parametry a na konci se mi hodí založit nový feed, kde potřebuju 99% elementů tak jak jsou z posledního v řetězci, ale jeden element z originálu tam potřebuju a stále jsem přemýšlel jak do posledního feedu původní /již pravidly změněné/ hodnoty dostat - teď jsem si je jednoduše zkopíroval do speciálního elementu který původní data přenese napříč feedy a v tom posledním je budu moci použít a element skrýt.

Krásný den všem,

Petr

1 Like