Jaká data zpracovává Scraping Camel (ochrana soukromí)

Aby mohl Scraping Camel fungovat, potřebuje zpracovat vaše data. Zde vysvětlím, jaká data to jsou. Obecně lze říct, že veškerá data, která Scraping Camel zpracovává, vidíte v jeho administraci. Na pozadí neukrývá žádná tajemství.

Konkrétní představu si uděláte po projití průvodce tvorbou nové “webové stránky” ve Scraping Camelovi. Z něj bude zřejmé, jaká data zpracuje a co s nimi udělá.

MERGADO API

Z MERGADO API bere Scraping Camel pouze základní informace, které jsou nezbytné pro autorizaci uživatele, který chce pracovat s administrací Scraping Camel.

Webové stránky

Posláním aplikace Scraping Camel je stahovat stránky webu, nalezená data zpracovat a poskytnout uživateli. Přitom platí:

 • Data jsou získávána z veřejných internetových stránek. Scraping Camel stáhne stránku vašeho webu tak, jak ji vidí cizí uživatel (např. v internetovém prohlížeči). K těmto datům tedy může přistupovat kdokoliv bez omezení.
 • Jaká data bude zpracovávat, určí uživatel v nastavení elementů.
 • Po smazání “webové stránky” v administraci Scraping Camel uložená data smaže. Nadále budou data uložena v zálohách, a to po dobu cca 14 dnů. Následně zmizí zcela. Tyto zálohy jsou určeny pro obnovení celé aplikace v případě poruchy. Data záloh nejsou nijak zpracovávána. Slouží k obnově aplikace jako celku. Jednotlivé webové stránky individuálně obnovujeme.
 • Zpracovává pouze data z domén, k nimž uživatel prokázal vztah (např. vložením META značky do stránek, nastavením DNS záznamu aj.). Pokud stránky vaší domény zpracovává, znamená to, že to nastavil někdo z vašeho týmu, spolupracující marketingový odborník či agentura aj. Cizí domény ve Scraping Camelovi uživatel zpracovávat nemůže!
 • Rychlost a četnost procházení URL domény určuje uživatel v nastavení aplikace.

Google API

Svůj přístup k doméně může uživatel prokázat mimo jiné pomocí API služby Google Search Console. Tato služba Scraping Camelovi řekne, zda má daný uživatel k doméně přístup. Jiné informace Scraping Camel z Google API nezískává.

Další informace

 • Vaše data jsou “vaše”. Autoři Scraping Camela informace o vašem nastavení neposkytují žádné cizí osobě.
 • Scraping Camel AI se učí z dat uživatelů. To v praxi znamená, že data získaná z webových stránek mohou vést k vylepšení algoritmů AI.
 • Domény, které Scraping Camel využívá:
  • https://app.scrapingcamel.com/ na této doméně běží jádro aplikace. Uživatel s ní nejspíš do styku nepřijde nebo jen zřídka. To proto, že aplikace je dostupná v prostředí administrace MERGADO.
  • https://store.mergado.com/detail/scrapingcamel/ je výchozí stránka aplikace v MERGADO Store. Najdete zde informace o aplikaci, možnost aplikaci zapnout či vypnout.

Témata článku: ochrana soukromí, ochrana dat uživatelů