Je možné vyfiltrovat produkty, které mají stejný název parametru dvakrát?

V rámci technické podpory k Mergado Editoru jsme řešili zajímavý dotaz, kdy zákazník potřeboval najít jen produkty, u kterých měl v rámci parametrů 2x stejný název parametru, konkrétně Šířku. Samotných parametrů bylo téměř 50…

Je to vůbec možné vyfiltrovat? Ano! :star: Pojďme se na to podívat. :tv:

Parametry, kde byla Šířka 2x, vypadaly například takto:

U jiných produktů byla v parametrech Šířka pouze jednou.

Nejprve jsme se snažili vytvářet poměrně složité výběry produktů, které by “procházely” jednotlivé pozice elementu PARAM :hear_no_evil: , ale právě s ohledem na množství parametrů blížících se padesátce :see_no_evil: , jsme ve finále zvolili sofistikovanější řešení, nezávislé na počtu pozic elementu PARAM.

Naše řešení

 1. vytvořili jsme na stránce Elementy pomocný element s názvem mergado_sirka (jakože Mergado Šířka :joy_cat: ) a skryli jej pro výstupní feed, budeme ho využívat jen v rámci samotného Mergada. 2. na stránce Pravidla jsme přidali nové, kterým se do pomocného elementu zkopírují jen parametry s názvem “Šířka”. Tím získáme v našem pomocném elementu tolik pozic, kolikrát se parametr Šířka u produktu vyskytoval.

  PARAM { PARAM_NAME = "Šířka" } | PARAM_NAMEmergado_sirka  Ukázka po aplikování pravidel:  A to je přesně ono, podle pomocného elementu si už snadno vyfiltrujeme produkty, kde bude vyplněna druhá (nebo vyšší) pozice:

 3. na stránce Produkty si vytvoříme v MQL rozhraní výběr na výstupní data s podmínkou: mergado_sirka { @@POSITION > 1 } != ""

  Ukázka výběru:  A máme hotovo, výběr si můžeme uložit třeba pod názvem:
  Produkty co mají 2x šířku :smiley:

Snad se vám bude návod hodit. :pray: Pokud budete řešit něco podobného a nebudete si vědět rady, neváhejte kontaktovat naši technickou podporu.