Komentáře v produktových výběrech jsou super. Ale k čemu?

Ty to asi víš. Ale já občas zapomínám. A když mi kluci říkali, že :white_check_mark: naučili MERGADO do produktových výběrů přidávat komentáře, tak jsem věděl, že na tohle zapomenu. Byl to tehdy nápad z komunity (už nevím, kdo s ním přišel, ale moc za něj děkuji :+1: ). Já si tehdy ale říkal:

“…Na co komentáře? Oko vidí. Podívám se a vím, co ten výběr dělá…”

Nehledě na to, že kolegové vývojáři pořád něco komentují a komentují, mě přišlo, že to je přece jednoduché a já to poznám. Ale teď začínám měnit názor. Podíval jsem se třeba na tenhle výběr:

Je vlastně docela jednoduchý. Jen dvě podmínky. Ale už vidím, jak za půl roku luštím, co tenhle výběr znamenal. S komentáři přitom vypadá takto:

To už je lepší, ne?
A co, že bych já měl za půl roku vzpomínat, co tím chtěl básník vlastně říct? Ostatně co když dostanu projekt po svém kolegovi? Po něm to nechci luštit ani náhodou! A tak od dneška začnu komentovat povinně. Všechno.

Co ty? Používáš komentáře? I třeba v jiném software? K čemu?
Děkuji.

1 Like

PS: nenapsal jsem jak je vlastně psát. Je to jednoduché. Podívej na příklad:

[PRICE_VAT] = [XPOSITION_P1_PRICEVAT]   /* Moje cena je stejná jako nejlevnější */
AND [PRICE_VAT] < ([XPOSITION_P2_PRICEVAT] - [DIFFERENCE_VAT])   /* Druhý je dražší o diff. */

Stačí napsat /* za to text komentáře a uzavřít */. Obsah uvnitř se do MQL nezahrne. Fakt to funguje :slight_smile:. A navíc je to vidět i při :bulb: tvorbě nového pravidla. Takže člověk vidí co výběr dělá i zde.

1 Like