Konstanty

Dobry den,

chtel bych definovat pro eshop konstanty, ktere bude nasledne mozne pouzit v ruznych feeds eshopu. Napriklad pro uvedeni delivery time. Pri jeho zmene jednoduse zmenim hodnotu kontanty.

Je v Mergado nejaka funkce, ktera mi to umozni udelat?

Dekuji, GB

1 Like

Ano, jde to, ale né tak přímočaře, že byste si na úrovni uživatelského účtu nadefinoval pár konstant, a pak už je jen v různých exportech používal.

Jde to docílit například tak, že si vytvoříte konstanty v Excelu/Calcu/Numbers/… a uložíte si soubor jako CSV. Tento soubor potom můžete v libovolném exportu importovat pravidlem Import datového souboru, v němž je funkce pro upload CSV dat.

Možné je také připravit si konstanty v Google tabulce (nebo klidně jako pomocný export v Mergadu, ve kterém si nadefinujete potřebné konstanty jako elementy a jejich hodnoty).

Data z Google tabulky (nebo z pomocného exportu) je potom možné importovat do libovolných jiných exportů zase tím importním pravidlem, jen se v něm zvolí, že místo uploadu CSV se má CSV stáhnout z nějaké URL adresy.

Je to stejný princip, jako popisujeme v článku Naučte se, jak do Mergada doplnit datum a čas | Mergado.cz kde se konstanty v podobě konkrétního data a času doimportují do nějakého exportu.

Každopádně děkujeme za zajímavý námět, předám jej vývojářům, zda by práce s konstantami mohla být v Mergadu vyřešena trochu přímočařeji, že by si uživatel přímo v Mergadu definoval vlastní číselníky hodnot, a pak je mohl v různých exportech rovnou používat (bez nutnosti je importovat CSV souborem).

2 Likes