Mall Marketplace - MALL XML Feed

Dobrý den všem. Stále více klientů požaduje vstup na Mall přes MALL XML Feed
Dle specifikace: https://knowledgebase.mallgroup.com/marketplace-mall-xml-feed/2/

Mám dva dotazy:

  • Mall požaduje pořadí elementů jak je vypsáno = pořád platí, že jediné řešení je vkládat nové elementy přesně za sebou a hodnoty překopírovat, … je jiný postup?
    Pozn.: na posledním Mall workshopu padl slib, že pořadí už nebudou vyžadovat, ale těžko říct kdy to bude?! :slight_smile:

  • Snad jsem se nepřehlédnul, ale nenašel jsem zatím výstupní feed pro Mall Marketplace je to tak?
    I když v příspěvku je zmíněný: 🌟 Novinky a release v MERGADU - #18 od pavel_rusinsky

Děkuji a fajn den René

1 Like

Formát pro Mall Marketplace jsme v Mergadu chvíli měli, ale právě skrz vyžadované pořadí parametrů, které v Mergadu nešlo nastavit, jsme jej stáhli.

Aktuálně je jedinou možností vytvořit si v Mergadu feed ve formátu Heureky a ten poslat do Mallu, měli by jej akceptovat.

Děkuji za info. Jsou nějaké plány do budoucna, že budete Mall feed podporovat (případně kdy)? Mám pouze pár klientů, ale už 3 jsou na Mall a jeden chystá vstup přes Mall na další trhy (podpora Heuréka feedu je jenom v cz a sk, pro ostatní země už je povinný minimálně právě mall feed nebo API = to ale nepřichází vzhledem k řešení e-shopu v úvahu). Další se po mall feedu ptají a očekávají, že to přes MERGADO bude řešitelné (výkon a možnosti přes mall feed jsou větší). Děkuji

1 Like

Tady bych poprosil o info @davidjanek , jestli bude mít k podpoře Mall formátu (pro zahraniční trhy) bližší info.

:department_store: Formát Mall bychom velice rádi podporovali, včetně jeho zahraničních variant. Vyčkáváme však jakmile Mall vypustí novou specifikaci, o které již nějakou chvíli hovoří. V tuto chvíli vám bohužel nemohu říct, kdy se tak stane a nebo kdy přesně bude formát MERGADO podporovat. O nasazení budeme určitě informovat v release notes :star2:

4 Likes

Dobrý den,
v nápovědě Mall se píše toto “Pořadí elementů není povinné.” - bylo by tedy možné tento format do mergada pridat?
Díky, Lukáš

Když jsem pracoval s Mall feedy naposledy, tak pořadí povinné bylo. Nehledě na to, co stálo v dokumentaci :worried: Nicméně asi mohu prozradit, že na Mall formátu pracujeme. @davidjanek bude vědět pořadí úkolů přesněji. Co si mlhavě vzpomínám, měl by být nejprve dostupný v Mergado 2 (právě kvůli pořadí elementů to nešlo dát do stávajícího jádra). MERGADO 2 je nyní dostupné na testování pouze “Insiders”. Je možné napsat na naši podporu, zda by vás mohli do Insiders přidat. V průběhu Q2 by pak MERGADO 2 formáty měli mít k dispozici všichni uživatelé. A s ním i Mall formát.

1 Like

Potvrzuji zprávu od @michaljanik. Aktuálně pracujeme na tom, aby byl formát Mall dostupný v nové verzi Mergada.

2 Likes

+1 :pray:

:wink:

Dobrý den, je možné se prosím přihlásit jako Insider? Měl bych velký zájem o novou verzi a rád bych pomohl s testováním i vlastní přípravou feedu.

Děkuji

2 Likes

Dobrý den,

velice rádi vás přidáme mezi Insiders. Přejete si přidat váš účet: ilovebike nebo jiný?
Děkuji moc za informaci.

:mergado:

1 Like

Dobrý den, ano prosím, přidejte mě prosím pod tímto účtem. Moc děkuji :slight_smile:

Ok, hotovo. Teď se stačí @ilovebike jen odhlásit a přihlásit v Mergadu a pak si jít vytvořit nový export :arrow_right: ve formuláři pro vytvoření nového exportu bude vidět checkbox, který lze použít pro vytvoření exportu v MERGADO 2.
Více informací dostupných jen pro insiders je potom zde.

2 Likes

Dobrý den,
prosím prosím, mne taky přidejte, velice to ocením (učet huranabytek)
Snažím se přes technickou podporu, ale tam to nejde nebo neví.
Děkuji moc.

Dobrý den,
ano, ale na uvedeném féru se píše:

[image]

Rád bych se tedy přidal do těch insiders, je to ok?

Děkujeme a přeji příjemný den.

Ing. Kamil Němec
telefon: +420608449964
www.huranabytek.cz
HURÁ obchody, s.r.o.
Braunerova 8, 18000, Praha
po-pá: 10:00-18:00

Dne 20.04.2022 v 14:51 Luděk Volejník (MERGADO) napsal(a):

Dobrý den,

zřejmě jste narazil na diskuzi Mall Marketplace - MALL XML Feed - #8 od davidjanek , ale jak je tam napsáno, v tuto chvíli formát pro Mall marketplace ještě není dostupný ani v současném Mergadu ani v novém, které připravujeme.

Aktuálně je jedinou možností vytvořit si v Mergadu feed ve formátu Heureky a ten poslat do Mallu, měli by jej akceptovat.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Luděk Volejník
Technická podpora MERGADO

Jak to, že to nejde nebo nevíme? :slight_smile: Víme a je to psané i tady v tomto vlákně, že formát pro Mall marketplace není v Mergadu v tuto chvíli předchystaný a není ani v připravované nové verzi.

Interně plánujeme formát pro Mall marketplace nasadit cca v polovině května (takže už za pár týdnů), do té doby doporučujeme pro Mall marketplace používát Heureka feed.

Pokud tedy máte zájem testovat novou verzi Mergada a hledat případné chyby, rádi Vás do insiders zařadíme. Pokud však potřebujete jen vytvořit export pro Mall marketplace, tak v tom Vám zařazení do insiders nepomůže.

:bulb: Když si přidáte v Mergadu nový export a na výstupu budete mít formát Heureky, tak tím máte hned hotový feed co můžete nahrát do Mall marketplace. :wink:

1 Like

Dobrý den,
děkuji za upřesnění.
Ano mám zájem být zařazen do insiders a pomoc hlásit případné chyby.
(Heureku a Mall a MP, znám, umím, ale o to nemám zájem.)
Děkuji za zařazení.

2 Likes

Skvělé moc děkuji, už s tím pracuji. Budu dávat feedback :slight_smile:

2 Likes

Dobrý den, v diskuzi jsem se dočetl o připravované podpoře mall feedu. Máte prosím představu, kdy by mohl být tedy spuštěn?

Moc děkuji za info

1 Like

Snad to nezakřiknu. Včera jsem četl interní komunikaci, že se připravuje do nadcházejícího release. Ten by měl být 2022-05-24T22:00:00Z. Berte to prosím drobátko nezávazně. Dokud na produkci není, tak se pořád může něco pokazit. Ale tým směřuje k tomuto termínu.

3 Likes

Tak budu držet palce, aby to klaplo :slight_smile: Děkuji za info

2 Likes