Mergado CSV import přes pravidlo

Dobrý den,

už nějakou dobu bádám nad chybou, ale nedokážu na to přijít. Prosím tedy o pomoc.

1/ Do Mergada importujeme klasický custom feed:
EDITED : URL adresa pro jistotu vymazána. Struktura XML:
<channel - root
<item - item
<CODE - code
<QUANTITY - quantity
</item - end item
</channel - end root

2/ V Mergadu jej transformujeme do CSV výstupu, který MERGADO nabízelo v základu:
https://feeds.mergado.com/podpora-test-expander-tu-csv-6df1ffc2e1be644c09a98e45cf0f8ee3.csv

3/ CSV soubor z Mergada se snažím naimportovat jako pravidlo do jiného již vytvořeného importu, bohužel zde nastává chyba:

  • Pravidlo Import CSV: Mapovací element /channel/item/code není v exportu přítomen. Ujistěte se také, že je u pravidla nastaven správný oddělovač polí.
  • Při aplikování pravidel nastala chyba.

Když se však koukám do CSV souboru, tak tento element tam je normálně obsažen.
V čem může být problém?
Děkuji

1 Like

Nejprve jen připomínka, že toto fórum je veřejné a tak zvažte editaci/smazání či anonymizování těch adres feedů, pokud by to mohlo něčemu vadit.


Co se týká importu výstupního CSV feedu do jiného exportu, tak je problém v několika věcech:

  1. pro výstupní formát, má-li jít o obyčejné CSV, tak doporučuji používat předchystaný formát s názvem: Plain CSV, což je univerzální formát pro CSV soubor

  2. názvy sloupců v CSV musí být shodné (totožné) jako názvy elementů v exportu, do kterého budete importním pravidlem data importovat. Nyní máte např. první sloupec pojmenovaný jako /channel/item/code , takže by se úplně stejně musel jmenovat element v exportu, do kterého CSV importujete, ale tam bude předpokládám jen CODE, takže by to chtělo název sloupce v CSV opravit na: CODE

  3. ve druhém sloupci CSV nejsou žádné hodnoty, je tam jen název sloupce /channel/item/quantity a tento sloupec je jinak prázdný, takže takovým CSV vlastně ani nelze nic naimportovat…

Spíše bych popsal, jak by to mělo být “správně”:

  • mám export, kde jsou například elementy CODE a QUANTITY
  • pomocí importního pravidla a CSV souboru chci z jiného exportu naimportovat ty počty kusů, tedy hodnoty do elementu QUANTITY

Řešení:

  • v Mergadu si připravím export, kde bude jako výstupní formát zvolený “Plain CSV”
  • na výstupu ponechám jen sloupce CODE (jako první) a QUANTITY (jako druhý), případné ostatní sloupce na stránce Elementy skryji ikonkou “oka”
  • výstupní URL feedu použiji v pravidle pro import CSV v hlavním exportu, přičemž podle hodnot ve sloupci CODE se vždy najde produkt, u kterého se do elementu QUANTITY naimportuje hodnota z CSV, ze sloupce QUANTITY. :wink:
2 Likes

Děkuji za navedení. Import CSV mi již prochází.

Jediné co se mi stále nedaří je propsání “QUANTITY” z importního CSV k již existujícím produktům.

  • Založený element mám
  • Založenou proměnou mám

Avšak když koukám do elementů ukazuje to vstup 0. A u produktů průchod pravidly se neukazuje nic.
Napadlo mne kouknout do pravidel, zda-li tam náhodou nebude něco jako “Přidat element”, ale nenašel jsem.

Testovací výstup CSV:
https://feeds.mergado.com/podpora-test-plain-csv-1457a40fc0893260d4f96c5e10c4376f.csv

1 Like

V testovací feedu jsou ve špatném pořadí sloupce, teď je tam: quantity jako první sloupec a g:id jako druhý, ale je třeba to mít obráceně.

První sloupec je tzv. párovací, podle něj se dohledá produkt, ke kterému se budou importovat data z dalších sloupců…

Stávající MERGADO neumí nastavit pořadí sloupců (to umí připravované MERGADO 2), ale je zde taková finta, že v pořadí jak se manuálně přidávají elementy (resp. u CSV formátů sloupce) tak v tom pořadí se i exportují.

Takže doporučuji postup:

  • na stránce Elementy skrýt ikonkou oka sloupec QUANTITY
  • na téže stránce si přidat tlačítkem Nový element třeba QTY (na názvu nezáleží)
  • na stránce Pravidla si přidat nové, typ Hromadné zkopírování hodnot a tím si naplnit hodnoty do sloupce QTY
  • pak už jen přegenerovat feed a budou v něm sloupce: G:ID a jako druhý bude QTY

V cílovém exportu, do kterého se bude CSV feed importovat je třeba také přidat QTY (klidně jako skrytý element pro výstup, protože poslouží jen pro naimportování hodnot), aby i zde byl sloupec se stejným názvem. Data z něj lze potom překopírovat kam bude potřeba.

Dobrý den, pane Luďku,

Omlouvám se za prodlevu, měl jsem toho v posledních dnech hodně.
Bohužel zmíněný postup mi nefunguje.

Zkoušel jsem i přeskládat pořadí pravidel a “plnící” pravidla nových elementů “G:ID” a “QTY” jsem hodil nahoru a transformaci do CSV dolů. Přegeneroval celý proces včetně importu, ale bohužel výstupní CSV stále ukazuje element “QUANTITY”, ikdyž je element přes oko zakázán.
Což je zase zvláštní, protože oko u “CODE” funguje a propisuje se do exportu pouze “G:ID” správně.

Je zvláštní i to, že najednou došlo k prohození těchto atributů. Přisuzuji to však tomu, že jsem Quantity založil jako poslední, ale nějak mi nedochází, proč to nyní nefunguje právě u toho nového atributu “QTY”.

Kde prosím dělám chybu?
Nebo narážím na nějakou prodlevu po provedení mnoho změn?

Screeny:
Elementy:

Pravidla:

CSV výstup:
image

1 Like

Nejspíš se nedíváte na aktuální verzi výstupního feedu, ale na “starou verzi”, kterou máte načtenou z cache. Zkuste si výstupní feed stáhnout třeba v anonymním okně nebo v jiném prohlížeči, protože v něm je ve skutečnosti vše v pořádku a tak, jak jsem výše popisoval.

Ukázka:

g:id qty
798 0.0000
8595246768255 10.0000
8595246768262 9.0000

Problém tedy není v pravidlech v Mergadu, ale v nakešování výstupního souboru.
:wink:

1 Like

Aha, cache stará čertovina :slight_smile:
Mockrát děkuji, feed funguje jak má.

1 Like