MERGADO Editor nově podporuje Google Analytics 4

Naučili jsme MERGADO pracovat s Google Analytics 4 daty. Současné Google Universal Analytics přestanou zpracovávat data od 1. července 2023. Ještě nějaký měsíc k nim sice budete mít přístup, ale pokud chcete dál měřit výkon své inzerce, musíte se naučit používat GA4.

Jak začít využívat data z Google Analytics 4 v MERGADO Editoru

Propojte si MERGADO Keychain se svým GA4 profilem

Abyste si mohli GA4 v MERGADO Editoru nastavit jako zdroj dat, nestačí mít dřívější propojení Universal Analytics. Svůj GA4 profil musíte nejdříve propojit s aplikací MERGADO Keychain.

Novinka v pravidle Nastavit UTM parametry

Z důvodu využitelnosti dat z GA4 jsme zároveň rozšířili volby pro nastavení UTM parametrů v pravidle Nastavit UTM parametry. Změny proběhly v rámci:

  • povinného “utm_id”
  • nové volby “utm_source_platform”

Nastavení GA4 jako zdroje dat pro MERGADO Editor

V MERGADU si jako zdroj dat už nyní můžete zvolit GA4. Vše funguje obdobně jako u Universal Analytics. Po nastavení spojení s GA4 pak následně budou stahovány statistiky přímo do MERGADO Editoru. A to do:

  • seznamu všech exportů, kde následně vzniknou nové sloupce Prokliky, Objednávky a Tržby

  • statistických dat, která jsou v sekci Analytika


(Pozn.: Obrázek jsme vytvořili na testovacím účtu, který do 1. 7. 23 nemůže využít žádná data.)

V případě nesrovnalostí neváhejte kontaktovat naši technickou podporu.

2 Likes

Zdravim,

mam nastaveno UTM source parametr: v nastaveni analytica ale nic se mi nezobrazuje. Mam i propojeni na G4 nastaveno. V GA3 to fungovalo. Nevite kde by mohl byt problem?

Dobrý den, díval jsem se, že máte vše nastaveno správně. Bohužel se jedná o chybu, která bude vyřešena v rámci nejbližšího release MERGADO Editoru, který bude nasazen ve středu 4. 10. 2023.

Seznam všech novinek v rámci release bude uveden v tomto vlákně na našem fóru: 🌟 Novinky a release v MERGADU - #136 od smuuf

Prosíme tedy o strpení.

1 Like

super dekuji